Mūsų šeima labai mėgsta šiuos virtinukus… Visad juos verdam per Kūčias…  Šie buvo daryti Kūčių dieną… Iš vakaro padariau įdarą, o kitą dieną visa šeima įskaitant ir sūnelį, kuris gavo tešlos gabalėlį (lipdė, kočiojo, voliojo ir bandė ragauti :) ), lipdėm virtinukus, o vakare susėdę prie stalo skaniai suvalgėm ;)

virtinukai

Reikia:

Tešlai:

  • apie 1 kg. miltų
  • šilto vandens
  • 1 v. šaukšto aliejaus
  • žiupsnelio druskos

Įdarui:

  • 0,5 kg. raugintų kopūstų
  • saugos džiovintų grybų
  • 2 svogūnų
  • 2 v. šaukštai sviesto
  • pipirų

Pirmiausiai imamės kopūstų masės :)

Kopūstus dedame į puodą (jei kopūstai labai rūgštūs, juos kelis kart nuplauname po tekančiu vandeniu ir nusunkiame), įpilam stiklinę vandens, sumetam nuplautus džiovintus grybus, 1 v. šaukštą sviesto arba aliejaus. Verdam ant silpnos ugnies apie 1 val., kol kopūstai taps minkšti.

Ant didelės keptuvės su sviestu pakepiname smulkiai supjaustytą svogūną. Po to sudedam kopūstus su grybais ir viską pakepiname. Įberiame pipirų. Atvėsusį įdarą  sumalam, paragaujam ar netrūksta druskos ir pipirų.  Įdaras jau pagamintas.

virtinuku_idaras

Dabar darom tešlą. Miltus išsijojame į dubenį, padarome kalniuką, jame duobutę į kurią supilame aliejų ir po truputį pilame vandenį (visad pilu šiltą vandenį, nuo jo tešla tampa elastingesne ir lengviau užsiminko).  Atsargiai suminkome tešlą. Išimame iš dubens ir minkome ant stalo, kol tešla bus minkšta, vientisa ir elastinga.

Ant miltais pabarstyto stalo iškočiojame plonai tešlos gabalėlį (likusią tešlą pridengiam maišeliu arba rankšluostėliu), stiklinės pagalba išspaudžiam apskritimus.  Į vidų dedame įdaro, palikdami 3-4 mm. užklijavimui. Kruopščiai užspaudžiame kraštelius, jei yra noras galima padaryti raukšleles ;) Virtinukus dedame ant lentutės pabarstytos miltais.

Dideliam puode užverdame vandenį su žiupsneliu druskos ir šaukštu aliejaus. Sudedame virtinukus ir verdame kol išplauks į paviršiu, dar keletą minučių leidžame pavirti paviršiuje ir išimame. Virtinukus atsargiai maišome puode su medine mentele, kad jų nepradurti.

Patiekiame su pakepintais svogūnais.

virtinukai

Išeina nemažai virtinukų iš tokio kiekio. Aš užsaldau ir lieka dar 2 kartams ;)

Mano nuotraukos nekokios, nes darytos vakare, kaip jau minėjau per Kučių vakarienę, tai gal geresnis vaizdas bus pasiskolintoje nuotraukoje…

pierogiReceptas ir paskutnė nuotrauka paimti iš “Czarna oliwka” puslapio