mini pizza

Reikia:

Tešlai

  • 3,5 stiklinių miltų
  • 1,5 stiklinės silto vandens
  • 1 v. šaukšto sausų mielių (apie 8 g.) arba 25 g. šviežių
  • 1 v. šaukšto alyvų aliejaus
  • 1 v. šaukšto druskos

Priedai

Mielių miltelius ištirpinti vandenyje, palikti 5 – 10 minučių. Jei naudosite šviežias mieles, jas sutrupinkite į vandenį, įdėkite kelis šaukštus miltų, žiupsnelį druskos, žiupsnelį cukraus, viską išmaišykite ir palikite apie 15 min.

Miltus persijoti, padaryti viduryje duobutę, supilti paruoštas mieles, aliejų bei druską, tešlą gerai suminkyti, suformuoti rutuliuką, įdėti į dubenį, uždengti šluoste bei palikti šiltoje vietoje apie 1,5 val. kad iškiltų.

Kol tešla kyla pasiruoškite tai ką dėsite ant picos.

Nusiplaukite ir greižinėliais susipjaustykite pievagrybius, pasmulkinkite salami ar rūkytą dešrą, nedideliais gabalėliais susipjaustykite papriką, plonai – svogūną, susitarkuokite sūrį. Į pomidorų padažą įberkite itališko prieskonių mišinio, kurio sudėtyje yra aromatingų raudnėlių, rozmarino, čiobrelio ir viską  išmaišykite.

Kai tešla padvigubės  formuokite nedidelius rutuliukus, juos iškočiokite paliekant storesnius kraštelius (paspauskite pirštais viduriuką, kad taptų plonesnis).  Picos paviršių patepkite paruoštu pomidorų padažu, uždėkite mėgstamų priedų, pabarstykite (nebūtina bet man labai patinka bazilikai ir raudonėliai picose) itališkais prieskoniais bei sūriu. Sudėkite į kepimo popieriumi išklotą skardą ir kepkite 230°C temperatūroje, kol sūris gražiai išsilydys.

Jei kepsite dideles picas (išeina apie 3  30 cm. skersmens picos) tada priedus sudėkite apart sūrio, apkepkite apie 10 min. ir tik po to uždėkite sūrį, padidinkite temperatūrą ir kepkite kol sūris apskrus.

Skanaus ;)

mini pizza

P.S. mini picos idealiai tinka draugų vakarėliams, kiekvienas gauna savo pizza :P