Šeivamedis šiais metais man didžiausias atradimas virtuvėje! Dievinu jo kvapą ir skonį, gera žinoti, kad tai ne tik skanu, bet ir sveika! Štiek tiek apie jo naudingąsias savybes turėjot galimybė perskaityti prie šeivamedžio žiedų sirupo receptėlio ;) jei jaučiat peršalimo simptomus – pasidarykite šiltos šeivamedžio sirupo gėrimo ir po kalda ;)

Dar viena uogienė, kurią nusižiūrėjau iš Bea tik šiek tiek pakeičiau proporcijas. Kadangi pas mus rabarbarai skaičiuoja paskutines savo dieneles, nuskubėjau jų ieškoti į turgų ir man pavyko, nors prieš savaitę negavau..

Jei mėgstate rabarbarus iš jų galima išvirti puikias uogienes bei džemus, jį galima maišyti su erškėtrožėmis, imbieru, braškėmis, obuoliais ar kriaušėm. Tačiau populiariausia uogienė yra braškės + rabarbaras, beja puikus pyragas gaunasi su šiuo derinuku :P

Apturėjau dar vieną aromoterapijos vakarą :)

braskiu - rabarbaru-seivamedzio ziedu uogiene

Reikia:

  • 1200 g. braškių
  • 300 g. rarbarbarų
  • 3-4 žiedynų šeivamedžio žiedų
  • 400 – 500 g. cukraus
  • 3 – 4 v.  šaukštų pektinų uogienėms sutirštinti arba 1 pokelio uogienių fix’o (3:1 skirtų 1 kg. uogų)
  • 2 v. šaukštų citrinos sulčių
  • 1/2 tarkuotos citrinos žievelės

Baškes nuplaukite, nusausinkite bei nuvalykite, supjaustykite į 4 dalis ir sudėkite į puodą. Rabarbarus nuplaukite, nusausinkite, nulupkite bei supjaustykite apie 1 cm. griežinėliais. Užpilkite cukrumi, įtarkuokite citrinos žievelę ir palikite kol cukrus ištirps.

Šeivamedžio žiedynus nuskabykite palikdami tik žiedelius, suvyniokite į merliuką ar medvilnine skiautele, užriškite ir pundelį įdėkite į puodą.

Užkaiskite braškes su rabarbarais, supilkite citrinos sultis ir virkite apie 20 – 30 minučių karts nuo karto maišant. Nugrėbkite atsiradusias putas.

Baigiant virti įberkite pektinus ir dar keletą minučių pavirkite, per tą laiką uogienė sutirštės.

Uogienę supilstykite į iškaitintus stiklainėlius, gerai užsukite, palikite, kad atvėstų.

braskiu - rabarbaru-seivamedzio ziedu uogiene

Atvėsusią uogienę laikykite tamsioje, vėsioje vietoje.