tortas rafaelo

Paskutinę minutę giminaitė paprašė, kad iškepčiau krikštynoms tortą, o pažįstat mane, kad nesu mėgėjatortų kepti  ir vis dar jų bijau (kad biskvitas būtų purus, kad atitinkamai sulaistyčiau, kad kremas gerai išsiplaktų ir pan. fobijas turiu)  8) , o dar tokiai progai! Galva pilna minčių… kokį -  saldų, gaivų ar šokoladinį.  Ne, šokoladinis krikštynoms netinka, reikia kažko lengvo ir šviesaus, juk krikštynos! Prieš akis matau “Rafaelo” gabalėlį, juk kažkada planavau jį išbandyti.. taigi puiki proga! :) uff.. tortas išsirinktas, dabar mintys sukasi apie puošimą.. pirma mintis buvo iš balto šokolado padaryti tvorelę, bet juk čia rafaelo, norisi apibarstyti kokosų drožlėmis, o ką ant jų?! Neseniai nusipirkau įv. formelių papuošimų gamybai, todėl vėl puiki proga jas išbandyti, išsitraukiau gėlyčių formeles, Supermamoje susiradau cukrinių gėlyčių masės receptą ir kibau į gėlyčių lipdymą. Eigoje sumasčiau, kad tortas bus pernykus tik su gėlytėm, liko dar šiek tiek masės, todėl vėl įlindauį SM ir susiradau batelių iškarpą. Šiaip ne taip sulipdžiau batelius, matosi, kad pirmokė lipdė :) tik sulipdžius pamačiau, kad bateliai abudu tinka ant kairės kojytės :D masės daugiau nebeturėjau, todėl teko palikti tokius… beja, jei kas norėsit gaminti batelius tai patarčiau rinktis pastilažą, o ne cukrinių gėlyčių masę, nes ši labai greitai kietėja ir sunkiai formavosi, todėl bateliai tokie šleivi ir kreivi 8) Čia dar ne visi nuotykiai su tortu… Kepant biskvitą kilo mintis pamažinti kepimo miltelių kiekį, nes pasirodė labai daug, bet dėjau kiek buvo parašyta. Iškepiau, atvėso, supjausčiau, paragavau – jaučiasi kepimo milteliai, taigi teko antrą kartą kepti, bemaišant biskvito masę sumasčiau, kad reikia dviaukštį tortą iškepti, juk čia krikštynų tortas, reikia kažko išskirtinio, taigi masę padalinau į kelias formeles (21 cm.  ir 8 cm. tortines), todėl maniškis tortas buvo iš trijų sluoksnių. Šiek tiek pritrūkau kremo torto aptepimui,  todėl aplipdžius kokosų drožlėm šiek tiek persišvietė biskvitas… bet svarbiausia, kad visiems labai patiko tortas :) ir visai jis nebuvo labai saldus, nes pamažinau cukraus kiekį biskvite ir sulaistymui įtarkavau citrinos žievelę, gavosi puikus! Dabar išbandžius Snikersą ir Rafaelo, galiu pasakyti, kad Rafaelas ima viršų! :P

tortas rafaelo

Kiekius parašau kokių reikia 23 cm. tortinei, tada gausis iš 4 sluoksnių ir kremo nepritrūksit, na nebent pradėsit eksperimentuot kaip aš :) Skliausteliuose palieku originalius kiekius.

Reikia:

Biskvitui:

 • 5 didelių kiaušinių
 • 200 g. cukraus (230 g.)
 • 1 a. šaukštelio vanilinio cukraus (vanilės esencijos)
 • 65 g. aliejaus
 • 230 g. miltų
 • 12 g. kepimo miltelių (20 g.)

Kremui:

 • 1 (385 g.) kamb. temperatūros indelio kondensuoto pieno
 • 200 g. minkšto sviesto (180 g.)
 • 450 g. 36 proc. grietinėlės
 • 50 g. kokosų drožlių

Biskvitų sulaistymui:

 • 200 ml. vandens
 • 1 citrinos sulčių
 • 2 a. šaukštelių cukraus
 • 1 citrinos žievelės

Gėlyčių masei:

 • 175 g. cukraus pudros
 • 1/2 v. šaukšto želatinos
 • 1 1/2 v. šaukšto vandens

tortas rafaelo

Biskvitui kiaušinius išplakite su cukrumi ir vanile, kol masė taps puri, šviesi ir tris kart padides, tai užims apie 5-7 minutes.

Plakant plona srovele supilkite aliejų, paplakite dar apie minutę, kad masės susijungtų.

Dalimis suberkite persijotus miltus su kepimo milteliais. Atsargiai išmaišykite, kad neliktų miltų grumulėlių (tik neplakite mikseriu).

Gautą masę supilkite į kepimo formą (dugną išklokite kepimo popieriumi) ir kepkite 180 C įkaitintoje orkaitėje apie 35 minutes. Maniškiai biskvitai kepė kelioms minutėms trumpiau.

Atvėsintą biskvitą supjaustykite į 4 dalis, mano atveju į 3 dalis.

Kremui grietinėlę išplakite, tik neperplakite, nes gausite sviestą. Originaliam recepte dėjosi keli pakeliai grietinėlės standiklio, bet jis čia tikrai nebūtinas, nes 36 proc. grietinėlė puikiai laikosi ;) Išplaktą grietinėlę padėkite į šaldytuvą.

Kondensuotą pieną išplakite su sviestu iki purumo, kol masė pašviesės. Supilkite kokosų drožles, permaišykite ir kremą padėkite į šaldytuvą.

Kai abu kremai atvės, išimkite iš šaldytuvo ir sujunkite abu kremus. Originaliam recepte rašoma, sviestini kremą sudėti į grietinėlę, bet aš dariau atvirkščiai, kaip bedarytumėt, turit sujungti abu kremus iki vientisos konsistencijos :)

Torto sulaistymui vandenyje ištirpinkite cukrų, įspauskite citrinos sultis, bei nutarkuokite citrinos žievelę.

Kai visi produktai paruošti belieka surinkti tortą.

Į tortinę su atseamu šonu dėkite biskvitą, sulaistykite (aš visad naudojuos silikoniniu šepetėliu) biskvitą, uždėkite jei dalinote biskvitą į 4 dalis 1/4 jei dalinote į 3 -1/3 dalies kremo. Uždenkite kitu biskvitu, šiek tiek paspauskite, sulaistykite ir vėl užtepkite kremu, uždėkite dar viena biskvitą, sulaistykite ir užtepkite kremu. Šiek tiek kremo pasilikite torto šonų aptepimui.

Suteptą tortą dėkite keliom valandom į šaldytuvą, po to išimkite iš tortinės, aptepkite torto šonus kremu ir dekoruokite.

Aš visą tortą apibarsčiau kokosų drožlėmis.

Kol tortas stingsta galite pasigaminti torto dekoracijas.

Cukrinei masei želatiną užpilkite vandeniu, palikite išbrinkti, po to ištirpinkite ir srovele supilkite į cukraus pudra. Išmaišykite ir suminkykite masę, turi gautis plastelino konsistencijos masė. Suvyniokite į maistinė plėvelę ar maišeli, nes masė labai greitai džiūna. Atsignybkite po nedidelį gabalėlį masės, iškočiokite, su formelėm išpjaukite norimos formos figūreles, atidėkite į indą išklotą perlinėm kruopom ar ryžiais ir palikite, kad sustingtų.

Gėlyčių viduriukus ir batukus dekoravau su glajumi.

tortas rafaelo - cukrines gelytes

Tortą papuoškite gėlytėmis ir belieka palinkėti skanaus ir gražios šventės.

Tortą sutepiau vakare, o kitos dienos ppopietę jau valgėme, buvo idealiai sulaistytas, nepersaldus, purus ir labai gardus! Rašau jį į savo favoritų sąrašą!

Pjūvio nuotrauką turiu tik tokią :)

tortas rafeolo