Graikiškas tzatzyki iš Lenkiškų produktų :) Niedada nebandžiau graikiško tzatzyki, bet lenkiškas variantas man labai patinka… Nepakeičiamas priedas prie keptos mėsos. Paprastai ir lengvai padaromas, o skonis dieviškas…

Tik šį kartą naudojau ne graikišką jogurtą, nes neradau parduotuvėje, naudojau Bałkański jogurt’ą, kuris taip pat yra toks pats tirštas ir kreminės konsistencijos, super tinka desertams. Kuom jie skiriasi atvirai pasakius nežinau 8) Bet abu vienodai skanūs.

Ir vėl gi, nufotkinau parodyti, kaip atrodo šis jogurtas, gal kada pravažiuosite/važiuosite į Lenkiją – užvažiuokite į parduotuvę ir nusipirkite pabandyti šio ar graikiško jogurto pabandyti – rekomenduoju ;)

Balkanski jogurtas

O štai ir produktai reikalingi pasigaminti tzatzyki:

  • 6 vidutinio dydžio (trumpų) agurkų
  • indelio graikiško ar balkanski jorurto
  • 1-2 skiltelių česnako
  • saujos šviežių krapų
  • druskos
  • pipirų

Kai nėra trumpų agurkų naudoju ilguosius, bet tada juos nulupu ir sutarkavus gerai nusunkiu, kad išlaikyti kreminę konsistenciją. Šviežių, trumpų agurkų nelupau, nuploviau ir sutarkavau (galima pjaustyti griežinėliais ir dar į keturias dalis padalinti, bet man skaniau tarkuoti), įspaudžiau 2 skilteles česnako (galima trinti trintuve su šlakeliu alyvuogių aliejaus), įbėriau saujelę (tik mažą, nes daugiau neturėjau) kapotų krapų ir ant viršaus sudėjau jogurto indelį, viską gerai išmaišiau, padėjau į šaldytuvą apie pusvalandį.

tzatzyki

O vėliau galime mėgautis skaniu užkandžiu prie keptos mėsos.