Kas gali būti geriau, karštą vasaros dieną už prisirpusias, saldžias, “mėsingas” trešnes….Atradau ūkininką prekiaujantį būtent tokiomis trešnėmis, jau skanumas ir didumas šių trešnių neapsakomas :) Važiavom aplankyti draugės, kuri neseniai turėjo operaciją, taigi pagalvojau, kad visai miela dovanėlė bus nuvežti jai tokių trešnių krepšelį. Nupirkau, nuploviau, nusausinau, supakavau ir nuvežiau, tikras gėris buvo sėdėti terasoje ištiesus kojas, žiūrėti į besileidžiančią saulę ir mėgautis šiomis trešnėmis :)

tresnes

O dabar apie desertą :) O gal pirmiau apie graikišką jogurtą, pagamintą Lenkijoje ;)

Štai taip atrodo graikiškas jogurtas. Ne vieną kartą buvau užklausta, kas čia per jogurtas, taigi šį kartą gamindama desertą (antrus pusryčius), nutariau vizualiai parodyti kaip jis atrodo, gaila, kad negaliu perteikti skonio 8)

graikiskas_jogurtas

graikiskas_jogurtas

graikiskas_jogurtas

Kaip matyt iš nuotraukų skiriasi nuo paprasto jogurto savo konsistencija, šis toks kreminis, tirštas ir labai skanus :) Nepakeičiamas gaminant tzatzyki.

o dabar desertas :)

vysninis_desertas

Reikia:

  • vyšnių
  • graikiško jogurto arba saldžios varškės; mascarponės sūrio; plaktos grietinėlės
  • trapių sausainių

Vyšnias nuplauti, nusausinti ir sąvaržėlės arba žiogelio pagalba išimti kauliukus. Sausainius sutrupinti. Desertiniam indelyje sluoksniuoti jogurtą su vyšniomis bei sausainiais. Ir viskas, kelios minutės ir desertas pagamintas.

vysninis_desertas