Ačiū AJ receptams už skanų medučio receptą! Originaliam recepte buvo naudojama 26 cm. skersmens forma, aš kepiau 16 cm. skersmens ir kremo kiekį mažinau pusiau, bet receptą rašau originalų – 26 cm. formai.

Šį tortą kepiau vyro gimtadienio proga, kurį jis nešėsi į darbą – visiems labai patiko!

medaus tortas

Reikia:

Lakštams

  • 100 gr. sviesto
  • 1 stiklinės (200ml) cukraus
  • 2 v. šaukšto medaus
  • 1 a. šaukštelio sodos
  • 4 stiklinių miltų
  • 2 kiaušinių
Kremui
  • 1 litro riebios grietinės (20-30 %)
  • 5 v. šaukštų cukraus pudros (arba pagal skonį)
  • 4 v. šaukštų citrinos sulčių (arba pagal skonį)
  • 1,5 v. šaukštų želatinos

medaus tortas

Pirmiausia išsikepame torto lakštus.

Į puodą sudedame cukrų,  sviestą ir medų. Statome ant vandens garų vonelės, ir nuolat maišydami kaitiname, kol masė taps vienalytė ir cukrus ištirps. Nukeliame nuo ugnies ir masę atvėsiname iki kambario temperatūros. Pilame į ją išplaktus kiaušinius bei gerai išmaišome.Actu nugesiname sodą ir supilame į turimą masę bei iš karto viską gerai išmaišome. Palaipsniui maišant suberiame 3 stikines miltų, užminkome tešlą. Tada ant stalo suberiame likusią 1 stiklinę miltų ir išverčiame ant jų tešlą. Minkome, kol tešla taps minkšto plastilino konsistencijos ir nelips prie rankų. Jei tešlai pakanka miltų – ji laiko savo formą, bet yra minkšta. Tad miltų kiekį truputį koreguokite pagal situaciją. Aš sunaudojau mažiau nei 4 stiklines.

Tešlą daliname į 5 dalis (aš dalinau į 7). Kiekvieną gabaliuką iškočiojame ant kepimo popieriaus. Jei tešla limpa prie kočėlo – pabarstykite truputį miltų. Lakšto skersmuo turi būti šiek tiek didesnis nei pasirinktos formos, kad apipjovus jau iškepusų paplotį turėtume likučių trupiniams, kuriais puošime tortą. Lakštai išeina ploni – taip ir turi būti, jie gražiai pakils. Kepame po vieną iki 200 C įkaitintoje orkaitėje apie 3-4 min., kol gražiai paruduoja. Ant iškepusio medaus lakšto iš karto dedame tortinės formos dugną, ir peiliu apipjauname šonus. Likučius pasiliekme, kuriuos vėliau reiks sutrupinti

Dabar pasiruoškite kremą.

Želatiną užpilme 60 ml. vandens ir paliekame išbrinkti. Grietinę sumaišome su cukraus pudra, citrinos sultimis. Išbrinkusią želatiną ištirpiname ant nedidelės ugnies arba mikrobanginėje, šiek tiek atvėsiname bei supilame į kremą ir viską gerai išmaišome. Statome į šaldytuvą tol, kol kremas bus tokio tvirtumo, kad galima bus tepti tortą.

Turim lakštus ir kremą – belieka sutepti tortą. maniškis buvo iš 4 sluoksnių. Šonus ir viršų irgi aptepkite kremu. Tortą palikite pastovėti apie 30 min. ir po to viršų ir šonus apibarstykite paruoštais trupiniais.

Puošti galite pagal savo norus – jei liko galite puošti kremu arba iš šokolado padarytomis dekoracijomis.

Paruoštą tortą dėkite į šaldytuvą ir laikykite apie 12 val. kad lakštai suminkštėtų ir sudrėgtų.

medaus tortas

O iš likusių lakštų sutepiau nedidelius pyragėlius su plakta grietinele bei papuošiau tirpintu šokoladu :)

Skanaus!