ispjova

Mamos dienos proga išsiruošėm į Lodzės zoologijos sodą :) Nepirmą kartą Lenkijoje lankiausi zoo ir likau sužavėta jų įrengimu ir pritaikyta aplinka gyvūnams. Bene didžiausias, o kad populiariausias tai tikrai zoologijos sodas yra Vroclave, rekomenduoju ir aš jį aplankyti, jei kada viešėsite Vroclave. Žemiau įdėtos nuotraukos iš Lodzės, nelabai matosi, bet ir kiek matosi galima palyginti su kauno zoologijos sodo aplinka… Ten gyvūnai mano manymu yra kankinami tokiose salygose… Čia gyvūnai ganosi pievelėje, žolytėje, yra padaryti vandens telkiniai gyvūnams atsigerti… į zoo einam kaip į parką, kur gyvūnai ganosi jiems pritaikytoje aplinkoje, o nėra uždaryti narvuose… kaip matyti liūtas nupenėtas, o ne taip kaip Kaune – viso liūtom, tigro griaučiai matosi :( O kas labai patiko, kad povai ten vaikšto kur tik nori, jiems nėra ribų :)

Na ką gi nerašynėju daugiau, nes dar juk laukia pietūs :)

O štai ir zoo gyvūnėliai (visų net nefotkinau ir kai kurių nedėjau, nes juk ne to čia susirinkom) :D

zoo

zoo_5

zoo_2

zoo_4

zoo_3

zoo_6

zoo_1

o dabar išalkę puolam gaminti šventinių pietų ;) Šį receptą mačiau vienoje lenkijos kulinarinių laidų, labai patiko receptukas, laikiau jį kokiai nors progai, taigi proga atsirado, receptukas išbandytas :)

Reikia:

  • kiaulienos išpjovos (600 gr. sverė)
  • parūkytos šoninės plonai pjaustytos
  • džiovintų slyvų
  • džiovintų grybų
  • svogūno
  • raugintų agurkų
  • raudono pusiau sauso vyno
  • sojos padažo
  • 1 a. šaukštelio bulvių krakmolo
  • juodųjų maltų pipirų

ispjova_

Pirmiausia slyvas pamerkiame į raudoną vyną, o džiovintus baravykus užpilam verdančiu vandeniu ir paliekam min. 1 val.

Išpjovą nuplauti, supjaustyti į 4 dalis ir įpjovus kišenėles prikimšti vyne mirkytomis slyvomis. Plonai pjaustytą šoninę išklojam taip, kaip parodyta nuotraukoje, plotis turi būti toks, koks išpjovos gabalėlio plotis. Suvyniojame ir sutvirtinam dantų krapštuku. Taip suvyniojame visus gabalėlius. Nedruskiname, nes užtenka (bent man) nuo šoninės gautos druskos.

ispjova

Pasidarome padažą. Pakepiname ant sviesto smulkiai pjaustytą svogūną, po to įdedame išmirkytus pjaustytus baravykus, smulkintus agurkus, viską pakepinam, baigiant kepti įberiam krakmolą, išmaišom, tada supilam raudoną vyną, sunką nuo mirkytų grybų, bei sojos padažą – proporcijos pagal skonį, tiesiog reiktų ragauti kokio aromato labiau norisi – vyno ar grybų, o sūrumą reguliuoti soja.  Originaliam recepte padažo neblenderiavo, o aš sublenderiavau, nes man norėjosi vientisesnės konsistencijos.

Taigi, padažas paruoštas, galime kepti suktinukus. Suktinukus kepame ant šlakelio įkaitinto aliejaus, silpnos ugnies apie 10  min. iš kiekvienos pusės. Aš uždengiau su dangčiu, kad greičiau iškeptų ir nesuskrustų šoninė. Laikas priklauso nuo išpjovos skersmens, kuo didesnė, tuo ilgiau kepam.

O štai ir šventiniai pietūs :) Valgėme su bulvėmis ir burokėlių salotomis Užsigėreme raudonu vynu :)

Štai taip atrodo pjūvis

ispjova

Uff… pagaliau baigiau šį postą, tai pats ilgiausias mano įrašas šiame bloge :D O kaip pastebėjot nesu mėgėja daug rašyti… o kartais visai norėčiau, bet nesigauna :P