skruzdelynas

Šį skruzdėlyną kepu jau labai seniai. Receptas, kuris keliauja iš kartos į kartą.

Skruzdėlynas buvo vienas pirmųjų kepinių kuriuos kepiau savarankiškai :)   Receptas mano mamos, ji irgi jį labai mėgsta, dažnai kepa, karts nuo karto svečiuojantis Lietuvoje tenka ir mamos skrudzelynu pasimėgaut :)

Dauguma baiminasi kepti skruzdėlyną dėl sudėtingumo, nėra nieko sunkaus, reikia tik susiruošti, čia taip pat kaip su žemaičiais, cepelinais ar vėdarais ; ) visi pavyzdžiai bulviniai, nes jiems ilgiausiai kaupiuosi  8)

Iš šio kiekio gaunasi gan nemažai, nes kai jau darau tai darau :) tada vaišinu draugus, kurie jį labai mėgsta, tik aš taip dažnai neprisiruošiu jį iškepti :)

skruzdelynas

Reikia:

  • apie 300 g. miltų
  • 1 nedidelio kiaušinio
  • 1 trynio
  • 1/2 a. šaukštelio acto
  • 1/2 stiklinės riebios grietinės

Miltus persijokite, sudėkite likusius produktus ir suminkykite tešlą. Tešla turi būti kietoka. Jei reikia įberkite daugiau miltų.

Iš tešlos suformuokite kamuoliuką, suvyniokite į maistinę plėvelę, dėkite į šaldytuvą 12 val.

Atvėsusią tešlą išdaužykite gerai košėlu, muškite tešlą apie 3-5 minutes :)

Tešlą iškočiokite labai labai plonai, supjaustykite juostelėmis, supjaustyti galite “ratuku” (nežinau tiksliai kaip tas įrankis vadinasi), tada krašteliai bus vingiuoti. Maniškės juostelės įvairių ilgių bei formų, nes jas pjaustė mažasis kepėjas :)

Išsikočiokite visą tešlą, išdėliokite kur galite, nes jie labai greitai kepa, nespėsite kepti ir kočioti.

Keptuvėje (taip mama mane išmokė) arba puode vidutiniškai įkaitinkite aliejų ir kepkite paruoštas juosteles. Niekur toli neatsitraukite, nes kepa labai greitai.

Iškeptas juosteles sudėkite ant popierinio rankšluosčio.

skruzdelynas

Sirupui:

  • 3-4 v. šaukštų dirbtinio medaus
  • 1 v. šaukšto cukraus
  • 3-4 v. šaukštų vandens

Į puodelį sudėkite medų, cukrų bei vandenį ir išvirkite sirupą. Virti reikia apie 5 minutes, kol įlašinus į šaltą vandenį susidarys lipnus lašelis arba patikrtint galite įmerkę juostelės kraštelį, jei palietus kraštelį sirupas tempiasi – vadinasi išviręs.

Sluoksniuokite juosteles suliedami paruoštu sirupu.

Skruzdėlyną galite pabarstyti razinom, riešutais arba aguonom.

skruzdelynas

P.S. verdant sirupą galima įdėti grietinės, bet man skanesnis paprastas sirupas.