duona be minkymo

Jau seniai mačiau, skaičiau apie šį stebuklą, bet vis neprisiruošdavau iškepti, ilgėjant vakarams prisiruošiau :) Ji puiki, nereikia jokių raugų ir ilgų minkymų. Man skanesnė su raugu duonelė, bet ši tikrai neprasta, su stora ir traškia plutele ;)

Galima eksperimentuoti įberiant įv. miltų. Aš šį kartą maišiau kvietinius paprastus su pilno grūdo miltais. Bet puriausia duona bus iškepta su kvietiniais 550D miltais.

Tokią duoną gali pagaminti ir keturmetis! :) Štai pažiūrėkit – http://steamykitchen.com/168-no-knead-bread-revisited.html

Štai čia irgi parodytas visas procesas – http://www.youtube.com/watch?v=13Ah9ES2yTU

Reikia:

  • 400 g. miltų
  • 1 a. šaukštelio druskos
  • 1/4 a. šaukštelio sausų mielių (5 g. šviežių)
  • 300 g. šalto vandens

duona be minkymo

Miltus persijokite į didelį dubenį, suberkite mieles, druską, sumaišykite.

Supilkite vandenį ir greitai sumaišykite tešlą, apie 30 sekundžių.

Pridenkite plėvele ir palikite kildinti kambario temperatūroje 12-18 val.

Darbo stalą pabarstykite miltais, išverskite iškilusią tešlą ir lankstant krastus į vidų kelis kartus suformuokite kamuoliuką.

Rankšluostį apibarstykite gerai miltais, dėkite suformuotą kamuolį ir uždengus kildinkite 1-2 val.

Likus 30 minučių iki kildinimo pabaigos įkaitinkite orkaitę iki 240-250 °C temperatūros, dėkite į jąketaus puodą su dangčiu, tam galima naudoti ir stiklinį apvalų troškintuvą su dangčiu.

Atsargiai įkaitintą puodą ištraukite iš orkaitės, įdėkite pakildintą duoną, uždenkite dangčiu ir kepkite apie 30 minučių, po to atidenkite ir kepkite dar 15-20 minučių. Jei paviršius pradeda greitai ruduoti uždenkite jį kepimo popieriumi.

Geriausia kepti 21 cm. puode, pas mane puodas 24 cm. todėl gavosi plokštesnė.

Iškepusią duoną atsargiai išimkite iš puodo ir palikite atvėsti ant grotelių.

Duona be minkymo

Skaniausia tik atvėsus, suvalgėm jos daugiau nei puse, o ši mano riekelės nuotrauka daryta sekančią dieną, nebuvo tokia pat puri, kaip šviežia, bet vis tiek skani ;)

Skanaus!