panna cotta

Pas mane jau pakvipo Valentinu :) Ir vėl panna cotta, tinklaraštyje rasite keletą jos variantų ir receptų, šį kartą smalsumo vedama susigundžiau išbandyti su mažesniu želatinos kiekiu… ji man vis tik skanesnė kietesnė, bet čia jau skonio reikalas… dariau du variantus – vienas išverčiau į lėkštutę, o kitas dariau taurėse – jose valgėsi skaniau.

Valentinui darysiu su šiek tiek (17-18 g.) padidintu želatinos kiekiu Ir dar… kietumas priklauso ir nuo pačios želatinos ;)

Reikia:

  • 420 ml. grietinėlės (pas mane 30%)
  • 400 ml. pieno (pas mane 3,2%)
  • 70-120 g. cukraus (dėjau 90g.)
  • 100 g. šalto vandens
  • 15 g. želatinos
  • 1 vanilės ankšties

panna cotta

Vandenyje išbrinkinkite želatiną.

Į puodą storu dugnu supilkite grietinėlę, pieną ir cukrų. Vanilės ankštį perpjaukite išilgai, išimkite vanilės žirnelius ir kartu su ankštim sudėkite į grietinėlės – pieno mišinį. Pakaitinkite iki užvirimo, Nukelkite nuo ugnies. Želatiną ištirpinkite. Maišant šluotele supilkite želatiną, išmaišykite, kol želatina visiškai ištirps.Perkoškite per sietelį, išimkite vanilės ankštį ir išpilstykite į indelius. Palikite kambario temperatūroje, kad atvėstų, o po to atšaldykite šaldytuve keletą valandų (bent 3 val.).

Patiekiant išverskite iš indelio (kaip minėjau, galite patiekti taurėse). Naudojau silikonines formeles, todėl be problemu pavyko išversti, o jei naudosite keramikines ar stiklines, indelio sieneles šiek tiek pašildykite.

Patiekite su mėgstamom trintom uogom.

Skanaus!

panna cotta

Recepto šaltinis: Visko po truputį