Kadangi mėgstu grikius išbandžiau virtinukus su grikiais, įdomiai skamba, net neįsivaizdavau koks bus skonis, bet nenusivyliau, mano šeimai labai patiko, netgi vaikas nemėgstantis grikių košės valgė ir ausys linksėjo :D

grikiu_virtiniai

Reikia:

Virtinių tešlai:

 • 0,5 kg. miltų
 • apie 1 stiklinės šilto vandens
 • 2 v. šaukštų aliejaus
 • žiupsnelio druskos

Įdarui:

 • 200 g. virtų grikių
 • 2 svogūno galvučių
 • 150 g. varškės
 • 1 kiaušinio
 • sviesto
 • druskos
 • pipirų

Pirmiausia susiminkom tešlą. Miltus persijoti į dubenį, kuriame bus minkoma tešlą,viduriukyje padaryti duobutę, įpilti aliejų, įberti druskos ir po truputėlį maišant pilti šiltą vandenį.  Vandens sunaudoju apie 1 stiklinę, turi gautis elastinga tešla. Kai jau miltai būna visi sulipę, tešlą ištraukiu iš dubenio ir gerai išmingau ant stalo, vėl dedu į dubenį, uždengiu plėvele ir palieku pailsėti, o tuo tarpu pasidarau įdarą.

Įdarui reikia išvirtų pasūdytame vandenyje grikių. Svogūną supjaustyti kubeliais ir pakepinti ant gabalėlio sviesto, kol gražiai pagels, tada suberti į grikius, įberti druskos, pipirų. Varškę susmulkinti ir sumaišyti su grikiais ir svogūnais, įmušti kiaušinį, viską gerai išmaišyti ir įdaras jau paruoštas.

Atrodo jis štai kaip:

grikiu_virtiniai

Įdarą turim paruošta beliko išsikočioti tešlą ir pradėti lipdyti virtinius.

Tešlą kočioju plonai, man patinka virtiniai su mažiau tešlos, daugiau įdaro ir mažesnio kalibro virtiniai ;) bet čia jau skonio reikalas, taigi iškočiojam tešlą, stiklinės pagalba išspaudžiam apskritimus, dedam šaukštelį įdaro ir kruopščiai užlipdom kraštelius. Pirmiausiai rankomis kruopščiai užspaudziu kraštelius, o po to pagražinimui ir dar geresniam sulipdymui naudoju desertinę šakutę.

Štai taip atrodo virtinukai su įdaru paruošti lipdymui:

grikiu_virtiniai

Užlipdytą virtinį dedu ant lėkštelės su miltais, kad viena pusė pasidengtų miltais, kurių dėka virtinis neprikibs prie lentelės, po to ant lentelės. Kai užpildau visą lentelę virtiniais palieku virimui arba uždengus plevele (turim no-frost šaldytuvą, kuris šiek tiek džioviną paviršių, dėl to viską dedu uždengus plėvele) su visa lentele dedu į šaldymo kamerą, kai sušala tada sudedu į maišiukus ir laikau “juodai minutei” :)

Štai taip atrodo sulipdyti ir paruošti virimui, šaldymui:

grikiu_virtiniai

Įdaras baigtas, tešlos šiek tiek liko, bet nebėda, buvo sunaudota “lazankėm”,taigi galima kaisti vandenį, į vandenį įberiam žiupsnelį druskos ir šlakelį aliejaus. Užvirus vandeniui sudedame virtinius, palaukiame kol iškils į paviršių ir leidžiame kokią minutę pavirti, po to nukoškiame, nuvarbiname ir dedame į lėkštę. Kadangi kol padariau virtinius jau atėjo vakaras, tai nesinorėjo kepinti svogūnu, tiko ir sviesto gabalėlis su kepintais, džiovintais svogūnais (pirkiniai).

grikiu_virtiniai

o štai čia matosi ir viduriukas:

grikiu_virtiniai

Jei netingite lipdyti virtinių siūlau išbandyti, gal nekiekvienam patiks, nes neįprastas derinukas, bet mums labai patiko ;)

Skanaus!