pomidoru padazas su cinamonu

Iš uošvio gavau mandrą mašiną, kuri laaabai palengvina darbą.  Pomidorų nereikia nei blanširuoti, nei smulkinti, belieka tik nuplauti, supjaustyti ketvirčiais, sudėti į mašina, o ji trina pomidorus, minkštimas nuteka į vieną indelį, o žievelės ir sėklos į kitą! Pirmą kartą gamindama džiaugiausi, šokinėjau, kaip vaikas, skambinau net uošviui pasidžiaugti :) Padažas būna tamsiai raudonos spalvos, kaip kečupas… Jau galvojau, kad iš pomidorų nieko nedarysiu, bet pasirodo vėl atsirado noras. Beja, vasarai dar nepasibaigus aš jau atidariau rumunišką užkandėlę, pavaišinau draugus, kaip jiems patiko, draugė užsisakė kelis litrus :D

Į šį padažą įbėriau cinamono, pastaruoju metu daugumoj tinklaraščių teko skaityti receptus su cinamonu, knietėjo ir man išbandyti ir ką – labai skanus padažas gaunasi, verta pabandyti!

Beja, jei norite tokio tamsaus padažo teks išdarynėti pomidorus ir padažą išvirti tik iš minkštimo.

Reikia:

  • 4 kg. pailgų pomidorų
  • 1,5 v. šaukšto druskos
  • 7 v. šaukštų cukraus
  • 1 a. šaukštelio cinamono
  • 2 v. šaukštų obuolių/balto vyno acto

Jei neturite tokios mašinos, tada pomidorus nublanširuokite, supjaustykite ir sudėkite į puodą, įberkite cukraus, druskos. Virkite apie 2 val. karts nuo karto maišant. Prieš pabaigą supilkite actą ir cinamoną, pavirkite dar keliolika minučių ir karštą padažą supilstykite į iškaitintus stiklainėlius. Stiklainėlius pasterizuokite 15 min. , palikite kol atvės ir laikykite vėsioje vietoje.

pomidoru padazas su cinamonu

Skanaus!