focaccia duonele

Focaccia – itališka duonelė su rozmarinu, bet galima ją praturtinti  – pagardinti alyvuogėmis, džiovintais ar šviežiais pomidorais. Žiauriai skanu duonelę mirkyti kokybiškame alyvuogių aliejuje su šlakeliu balzamiko acto arba duonele panaudoti kaip užkandelių pagrindą.

Klasikinės focaccios sudedamosios dalys yra miltai, vanduo, mielės, druska ir alyvuogių aliejus.

Skaniausia focaccia gaunasi po naktinės fermentacijos, kai paliekama kildinti bent 12 val., tada įgauna riešutinį skonį.

Duonelės kokybę taip pat lemia vandens kokybė, geriausiai rinkitės mineralinį negazuotą vandenį, filtruotą arba virintą. Iškepta focaccia turi būti drėgna viduje su traškiu ir aromatingu paviršiumi.

Sekmės kepant duonelę!

Reikia:

  • 500 g. miltų (650 tipo)
  • 300 g. šilto vandens
  • 20 g. šviežių mielių
  • 28 g. alyvuogių aliejaus + apšlaktymui
  • 1 nepilno v. šaukšto druskos
  • žiupsnelio rupios druskos pabarstymui
  • šakelės šviežio rozmarino

Jei norite duonelę fermentuoti per naktį tai:

10 g. mielių ištirpinkite 150 g. šiltame vandenyje ir įberkite 120-150 g. miltų. Viską išmaišykite ir palikite, kad pakiltų 12 valandų.

Po to viską darykite kaip toliau nurodyta.

Jei neturite tiek laiko ir norite duonelę išsikepti greičiau, sumaišykite visas mieles su 100 g. vandens ir 4-5 v. šaukštais miltų. padėkite šiltai, kad pakiltų.

Dubenyje išmaišykite persijotus miltus, druską.

Supilkite pakilusias mieles ir minkant pilkite likusį šiltą vandenį bei alyvuogių aliejų.

Suminkykite tešlą, ji turi būti pakankamai skysta. Uždenkite rankšluostėliu ir palikite šiltoje vietoje pakilti 1-2 valandoms.

Perminkykite tešlą ir palikite uždengę dar 30 minučių, kad paliktų.

Kepimo formelę (28×23cm) išklokite kepimo popieriumi ir sudėkite pakilusią tešlą, paskirstykite per visą paviršių ir palikite paskutinį kartą pakilti apie 15 min.

Rankas suvilgykite aleijumi, atsargiai įspauskite paviršiuje duobutes, apibarstykite rozmarino lapeliais bei rupia druska, paviršių apšlakstykite alyvuogių aliejumi.

Kepkite 200 – 210 °C įkaitintoje orkaitėje apie 30 – 35 minutes.

focaccia duonele I

Skanaus!