Dvėjojau, dėti šį receptą ar ne, nes receptas puikus, bandelės – nuostabios, tirpstančios burnoje, tikrai puikus receptas, bet mano pirmas blynas labai prisvilęs.. Visų pirma tai neturėjau tinkamų formelių, antra – tik sudėjus į formeles ir padėjus kildinti pamačiau, kad formelės permažos, galėjau iš tos normos iškepti ne 8, bet 10 ar 11 bandelių, na bet čia jau pamoka ateičiai, o visų trečia, o gal nuo to reikėjo pradėti, kad man prireikė daugiau miltų, nes pradėjus minkyti tešla buvo labai lipni, todėl dedant sviestą dėjau po šaukštą miltų ir vis minkiau (man prireikė papildomų 5 kupinų šaukštų miltų), kol susiminkė elastinga, minkšta ir maloni tešla… Skonis puikus, tik prekinė išvaizda ne tokia, bet tikiu, kad Jūs būsite atidesni ir iškepsite tokias gražuoles, kokios turėtų būti, Aguonelei jos pavyko puikiai!

brioche bandeles

Reikia:

  • 250 g. miltų (tipo 550) + 5 kupini valgomi šaukštai, kurių man prireikė
  • 35 g. cukraus
  • 7,5 g. šviežių mielių
  • 5 g. druskos
  • 3 kiaušinių (M)
  • 125 g. sviesto
  • Aptepimui: kiaušinio & druskos
  • Pabarstymui: cukraus sumaišyto su cinamonu
Visi tešlai skirti produktai turi būti šalti!
brioche bandeles
Miltus sumaišykite su cukrumi, druska ir mielėmis. Muškite kiaušinius ir minkykite tešlą apie 10 minučių. Tada sudėkite paeiliui gabaliukais supjaustytą sviestą ir minkykite kol tešla bus vienalytė ir gražiai atšokinės nuo indo sienelių, užtruks apie 10-15 minučių.  Suformuokite tešlos kamuoliuką, uždenkite ir palikite 2 val. stovėti šiltoje vietoje. Tada perlankstykite tešlą ir uždengus padėkite į šaldytuvą 12-14 val.
Atvėsusią tešlą išimkite iš šaldytuvo ir palikite 1 val. kambario temperatūroje pastovėti. Tada tešlą išsiversti ant stalo, padalinti į 8 lygias dalis ir suformuoti mažus kamuoliukus, kuriuos palikti pridengus 10 min. pastovėti.
Formuoti bandeles. kaip reikia formuoti bandeles labai gražiai parodyta šiame video (klick). Nėra nieko sunkaus, bet pats procesas labai malonus.
Suformuotas brioche bandeles sudėkite į keksiukų formeles, patepkite išplaktu kiaušiniu su druska, uždenkite ir palikite 2-2,5 val. kilti.
Prieš pašaunant į įkaitintą orkaitę patekite dar kartą kiaušinio plakiniu, apibarstykite cinamoniniu cukrumi. Kepkite 190°C apie 10-15 min.
brioche bandeles
Skanaus!
Už receptą dar kartą dėkui Aguonėlei