Artėja Velykos… Tuoj dažysim kiaušinius, aš jau prisirinkau kiaušinio lukštų, prieš dažant reiks nueiti į parką prisirinkti smulkių žolelių, lapelių, gal kokia gėlytę jau rasiu ir dažysiu kiaušinius. O ką reiks gaminti tai nenusprendžiau dar… bet artėjančių Velykų proga iškepiau velykinį zuikį :)

zuikis

Nenumanot, kaip tokį išraičiau?! Ogi labai paprastai… Prieš Velykas pasirodo labai daug įvairių smulkmenėlių skirtų namų papuošimui, kiaušinių marginimui, velykiniems kepinams. tarp jų ir radau šią formelę :) dar buvo antytė, apskritimas ir širdutė.

Štai tokia ji:

zuikis

ir kita pusė

zuikis

Dėja, man nesigavo taip iškepti kiaušinio, kaip paveikslėlyje… manau nelabai realus variantas, arba reikia laaaabai didelio kiaušinio, nes į ausytes nenori nutekėti… Dėl šios priežasties teko įmušti du kiaušinius ir su šakute šiek tiek pastumdyti, kad pasiskirstytų ir ausytėse. Apskritimo formoje manau viskas vyksta paprasčiau ir lengviau išgauti gražesnį vaizdą :) Betr nėra to blogo, kas neįšeitų į gerą! Į šią formą galima pilti kiaušinienę ar kepti blynelius (jau išbandytas reikalas!)

Taigi, grįžtam prie recepto, kurio kaip ir nėra :) reikia kiaušinio ir įv. daržovių dekoracijai, o čia jau reikia įjungti fantaziją :)

zuikis

Įkaitintoje keptuvėje su gabalėliu sviesto dedame formele ir įmušame du kiaušinius, šakutės pagalba paskirstome, kad vienodai pasidengtų paviršius ir ant lėtos ugnies, pridengus dangčiu kepame zuikį :) Iškeptą išimame iš formos, dedame į lėkštę ir dekoruojame – “paišome” veiduką ir skanaujam ;)

zuikis