Tai buvo mano pirmasis ir kol kas vienintelis tortas, kurį kepiau :) Beja, kepiau jį jau 2 kartus! Patikėkit, darbo nėra taip daug kiek gali pasirodyti perskaičius receptą. Man nemokančiai ir nemėgstančiai kepti tortų jis puikiai pavyko abu kartus. Tik pirmajį kartą nepavyko kremas, bet apie jį šiek tiek vėliau, pirma receptas ;) Recepto originalas yra supermamoj, dėkui narei nnillka, kuri parodė mums šį skanumyną ;)

Įdėti šį receptą paskatino viena mano blogo skaitytoja, kuri laukia mano nuomenės apie šį tortuką.

malkos_po_sniegu

Reikia:

0,5-0,7 kilogramo vyšnių be kauliukų

Malkoms

  • 250 g. sviesto
  • 200 g. grietinės
  • 3 stiklinės miltų
  • 1 a. šaukštelio sodos užgesintos acte

Kremui:

  • 600 g. grietinės
  • 1 stiklinė cukaus
  • citrinos rūgšties
  • grietinėlės standiklio arba 10 g.  želatinos

malkos_po_sniegu

Jei naudosit šaldytas vyšnias (turbūt dažniausiai iš šaldytų teks daryti, nes šviežių neperilgiausiai būna) jas anksčiau išimtike iš šaldiklio, kad atšiltų.  O tuo tarpu gaminame tešlą malkoms. Sviestą sutarkuojame per burokine tarka, sudedam likusius produktus (grietinę dėjau 18% riebumo) skirtus malkoms ir suminkome vienalytę tešlą. Tešlą suminkome į pailgą formą ir ją supjaustome į 15 vienodų gabalėlių. Tešlos gabalėlius padedame į šaldytuvą 3 val. Po to išėmę iškočiojame plonai kiekvieną gabalėlį į pailgą formą. Ilgis priklauso nuo to kokią kepimo formą turite. Dudedame juostele atšilusias vyšnias ir kruopščiai suvyniojame į tubelę.  Turime vieną pagaliuką, taip padaropme su likusiais 14 gabalėlių. Pagaliukus sudedame į skardą išklota kepimo popieriumi arba ištepta riebalais skardą ir kepame 200 ° C temp. apie 12 min. kol pagaliukai gražiai pagels. Jei išimant iš skardos pagaliukai sulūš – nieko baisaus, tuos sulūžusius galima sudėti į viduriuką ir nieko nesimatys.

Kai visi pagaliukai iškelti, ruošiam kremą. Grietinę (originaliam recepte grietinę ima kuo riebesnę ir čia buvo mano klaidą, kurią padariau pirmą kartą – kremas buvo labai tirštos konsistensijos ir riebus) antrą kartą darydama imiau 12 % riebumo grietinę, išplakti su cukrumi (dėjau 1,5 stiklinės) ir citrinos sultimis (įtarkavau dar šiek tiek citrinos žievelės), baigiant plakti sudėti arba grietinėlės standiklį arba ištirpinta ir pravėsusią želatiną. Imiau liesesnę grietinę tai želatinos dėjau šiek tiek daugiau – apie 15 gramų.

Pasiruošti lėkštę į kurią deliosime malkas, pradžioj sudedame vienus šalia kito 5 pagaliukus, užpilame kremu ir į tarpus dėti 4 pagaliukus, vėl užpilam kremu ir dedame dabar 3 pagaliukus, vėl kremas ir taip kol pabaigsim visus pagaliukus. Suteptą tortą dedame į šaldytuvą, kad sustingtų ir malkos įsigertų kremu.  Po kelių valandų jau galima skanausti :) Puošti galima kaip tik širdis geidžia – aš tirpinau šokoladą ir apšlaksčiau, galima riešutais, cukraus pudra ar uogomis puošti. Taip pat mačiau kaip viena forumietė paviršiu padengė beze.

Dar keletas mano pastabų: pirmą kartą kai dariau iš riebios grietinės ir dar dėjau grietinėlės standiklį tai man išsiplakė labai riebus kremas, kuris nesiliejo, o teko tepti jį ant pagaliukų ir neįsigerė gerai į malkas.

Kai dariau iš 12 % grietinės (galima daryti ir iš jogurto), dėjau daugiau želatinos ir išplakus kremą leidau šiek tiek pastingti kremui, tada liejau ant malkų, gavosi daug skanesnis, lengvesnis tortukas.

Į malkas dėjau ne tik šaldytas vyšnias, nes pritrūkau, bet keltas pagaliukų buvo su šaldytom melynėm ir šaldytom žemuogėm su cukrumi.

malkos_po_sniegu

Štai toks kalniukas gaunasi iš vienos porcijos. Pirmą kartą dariau iš pusės normos, pilnai užteko pirmam kartui pasmaguriauti ;)

Gamybos nuotraukos labai nevykusios, darytos vakare, prie blogo apšvietimo, net gėda jas dėti, bet kad neteršti bendro vaizdo sudedu jas į pabaigą :) gal kiek aiškiau bus gaminimo eiga pamačius nuotraukas…

Štai taip atrodo iškočiotį gabaliukai į pailgą formą. Sudėtos vyšnios, antroj nuotraukoj – melynės ir trečioj – žemuogės. Tešlos storis irgi maždaug matosi. Lasbai lygiai iškočioti nesistengiau, nes susivynioja ir visai gerai gaunasi, svarbiausia gerai suvynioti, kad kuo mažiau išbėgtų sulčių.

malkos_po_sniegu

malkos_po_sniegu

malkos_po_sniegu

malkos_po_sniegu

Iškepti pagaliukai sudėti 2 eilėm į lekštę ir užpilti kremu. Kremas dar šiek tiek skystokas, nebuvo laiko ilgiau laukti, tai pyliau pakankamai skystą.

malkos_po_sniegu

O štai taip atrodo suteptas tortukas, tik dar nepuoštas, prieš patenkant į šaldytuvą.

malkos_po_sniegu

Kaip matyti iš nuotraukos vienoj pusėj nupjoviau nelygius galiukus ir juos suvalgiau :) Gražiau atrodo tortas, kai matosi viduriukai, o ir malkos vienodai įsigėrė ;)