Dar vienas receptelis iš namų vaistinėlės. Pirmasis buvo jei pamenat su imbieru, citrina ir medum. Šis su juoduoju ridiku. Geras vaistukas kosuliui ir gerklytei gydyti. Vaikas vis serga, vaistų nesinori duodi, tai tenka miksuoti įv. mišinukus.

ridikas

Reikia:

  • juodojo ridiko
  • medaus

Ridiką nuplauti, nupjauti viršūnėlę ir išskrobti ridiko vidų. Aš išgremžiau šaukštelio pagalbą, po to prisiminiau, kad turiu tokį įrankį rutuliukams daryti, bet jau buvo pervėlu :) Į vidų dedam 3-4 šaukštus natūralaus medaus, priklauso koks didelis ridikas. Pilno nereikia pripilti, nes išsiskirs sultys ir turinys padidės. Palikti kokioms 12 val. kad išsiskirtų sultys, viską išmaišyti ir paduoti 3 kartus dienoj po 1 arbatinį šaukštelį. Suaugusiems dozę reiktų padidinti iki 2-3 šaukstelių.

ridikas

Iš išgremštų viduriukų irgi padariau košelę – gabalėlius sublenderiavau ir sumaišiau su medumi, kol išsiskyrė sultys vaikui daviau šio mišinuko (tik šio jis nelabai norėjo valgyti, nes jautėsi maži ridiko gabalėliai, o sirupą beproblemų gerė).

Jei bus didelis ridikas ir vartos tik vaikas tai patarčiau laikyti šaldytuve, nes gali sugesti, o tada ir kvapelis jau bus nekoks ir vaikui ne vaistas, o nuodas bus.

Šis ridikas apvalutis, gražutis, o po paros jau buvo susiraukšlėjęs senelis, kai atidavė sultis :)