sokoladinis vyniotinis - saka

Jau seniai ieškojau gero šokoladinio torto recepto, vis rinkausi, rinkausi, bet taip ir neišsirinkau pačio pačiausio norėdama sūnelio gimtadieniui iškepti šokoladini tortą.  Kaip žinia grįžus iš ligoninės neturėjau laiko tolimesnioms paieškoms ir eksperimentams, o iki gimtadienio buvo vos kelios dienos, nusprendžiau neeksperimentuoti ir pasikliauti Aguonėlės rekomendacijoms, jau seniai buvau nusižiūrėjusi šį vyniotinį (jis be miltų!), bet nemaniau, kad jį kepsiu gimtadieniui, o kadangi šventėms norėjau iškepti Buche de Noel, tad nusprendžiau šiuos du planus sujungti į vieną :) Sūnus buvo laimingas ir ragavusieji mėgavosi vyniotinio gabalėliu prie kavos.

Reikia:

  • 180 g. juodojo šokolado
  • 6 (L) kiaušinių
  • 170 g. cukraus
  • 400 g. maskarponės
  • 7 v. šaukštų nutellos
  • 1 a. šaukštelio vanilės pastos (arba 2 v. šaukštų brendžio)
  • žiupsnelio druskos

sokoladinis vyniotinis - sakaŠokoladą ištirpinkite garų vonelėje.

Kiaušinio trynius išplakite su cukrumi iki purumo, kol pašviesės. Supilkite pravėsusį šokoladą ir išmaišykite.

Kiaušinio baltymus išplakite iki standžių putų su žiupsneliu druskos. Atsargiai įmaišykite į trynių – šokolado masę.

Paruoštą masę paskirstykite ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir kepkite įkaitintoje iki 180°C orkaitėje apie 20-25 minutes.

Ištraukus palikite praaušti 10 minučių, dėkite ant rankšluostėlio ir susukite vyniotinį. Aguonėlė rekomenduoja vyniotinį uždengti drėgnu rankšluostėliu ir palikti mažiausiai 2 val. atvėsti.

Kol šokoladinis biskvitas vėsta pasigaminkite kremą.

Maskarponę išsukite su nutella iki vientisos masės bei įpilkite vanilės pastos arba brendžio, nepyliau brendžio, nes tortas buvo skirtas vaikams, bet brendis čia labai dera!

Atsargiai išvyniokite biskvitą, aptepkite paruoštu kremu ir rankšluostelio pagalba susukite vyniotinį.

Norint pagaminti medžio šaką, nupjaukite galiuką vyniotinio ir prilipdykite šalia.

Į likusį kremą įberkite karčiosios kakavos (kad masė būtų tamsesnę) ir aptepkite paruoštą tortą. Dėkite bent 2 val. į šaldytuvą.

Prieš patiekiant papuoškite morenginiais grybais.

sokoladinis vyniotinis - saka

Tortas skaniausias kambario temperatūros. Pjūvio nespėjau nufotografuoti… galite pamatyti pas Aguonėlę, tik maniškis biskvitas buvo plonesnis ;)

Skanaus!

Recepto šaltinis: Aguonėlė