brownis su oreo sausainiais

Dingau visai neplanuotai ir ne savo noru… pagaliau namie, nors norėčiau būti ten, bet reikia šiek tiek pailsėti, nors trūksta miego, bet nesinori miegoti todėl įkelsiu naują įrašą…

Kai laikas bėgdavo ne valandom, o sekundėm dabar laikas sustojo… valanda už operacinės durų buvo lyg amžinybė, dabar irgi laikas nebėga taip greit, kaip norėčiau (dabar jau norėčiau), skaudžiausia matyti kaip kenčia mano špokas ir niekuo negaliu jam padėti (sūneliui vartai beveik nukirto (laikėsi ant odelių  :(   ) du pirštelius), bet jau geriau, tik neaiškus likimas prisiūtų pirštų galiukų… laikas parodys, bet labai labai tikiu, kad viskas bus gerai!

Šį brownį planavau kepti artėjančiam sūnaus gimtadieniui, nes jam labai patinka oreo sausainiai, bet taip skaniai atrodė, kad iškepiau anksčiau (tą pačia dieną kaip įvyko tragedija) (Aguonėle -  paklausiau Tavęs ir neatidėjau šio pyrago į eilę! :)   ) taigi turėjau kuo nudžiuginti klecką po operacijos, pyragas tikrai labai labai skanus, išgyrė šį pyragą ir kitos palatoje ragavusios mamos :) Tik aš padidinau varškės kiekį ir sumažinau cukraus kiekį.

Bus kepamas tikrai dar ne kartą!

Tamsioji masė man gavosi kietoka (ir daug tamsesnė nei pas Aguonėlę, bet čia turbūt nuo kakavos priklauso, pas mane karčioji ir labai tamsi buvo) , buvo sunkoka iškloti kepimo formą,  norėjosi įmušti dar vieną kiaušinį, bet nieko nekeičiau, nors kitą kartą pabandyčiau paskystinti masę.

wnis su oreo sausainiais

Reikia:

  • 16 sausainių oreo
  • 115 g. sviesto
  • 75 g. cukraus
  • 300 g. trintos varškės arba tepamo varškės sūrelio
  • 80 g. cukraus pudros
  • 1 a. šaukštelio vanilinio cukraus
  • 120 g. miltų
  • 45 g. karčiosios kakvos
  • 1/3 a. šaukštelio druskos
  • 2 kiaušinių

Varškės masę išsukti su cukraus pudra ir vaniliniu cukrumi ir padėti į šaldytuvą.

Sviestą pakaitinti su cukrumi, kol sviestas ištirps (cukrus neturi visiškai ištirpti). Atvėsinti iki kambario temperatūros.

Kiaušinius išplakti, po to plakant palaipsniui supilti sviesto – cukraus mišinį ir plakti toliau kol masė taps “kreminė”.

Į paruoštą masę palaipsniui supilti miltų, kakavos, druskos mišinį ir sumaišyti (su tešlos antgaliais) tešlą.

Oreo sausainius susmulkinkite ir daugiau nei pusę suberkite į tešlą ir išmaišykite.

Kepimo formą (pas mane 20×20) išklokite kepimo popieriumi. Daugiau nei pusę kakavinės masės paskleiskite po skardos dugną, ant viršaus tolygiai paskirstykite varškės masę ir vėl likusią kakavinę masę. Galkima viršutinį sluoksnį pamaišyti mediniu pagaliuku. Ant viršaus sudėkite likusius sausainius.

Paruoštą pyragą dėkite į įkaitintą iki 180°C orkaitę ir kepkite 30 minučių.

Skanaus!

brownis su oreo sausainiais

Originaliam recepte rekomenduojama pyragą valgyti atvėsintą (atvėsusį kišti į šaldytuvą ir patiekti atvėsintą), bet aš kaip ir Aguonėlė neišbandžiau atvėsinto varianto, puikus buvo ir kambario temperatūros.

Recepto šaltinis: Pas Aguonėlę

Dingstu toliau iš eterio….. tikiuosi, kad Jūs ir toliau eksperimentuosit virtuvėjė