astrus marinuoti agurkeliai

Už šį receptą dėkui Jolantai, nors žinau, kad žurnale Virtuvės paslaptys nr.2 jį irgi galite rasti. Jis puikus, labai skanūs agurkėliai gaunasi, nors išvaizdos nėra labai “apetitni”, bet tikrai verti dėmesio.Vienas minusas, kad užberti druska jie ima raukšletis, druska ištraukia visas sultis, bet be jų nebūtų marinato, nebent į marinatą įpilti šiek tiek vandens, bet tada manau reiktu kaitinti marinatą, kad nepradėtų rūgti, o ir receptas jau būtų netoks…

Perskaičius receptą išsigandau pamačius cukraus kiekį, tiesą pasakius ir darant ranka drebėjo pilti šitokį kiekį cukraus į agurkus, beveik kaip uogienei! Bet Jolanta prigrasino, kad reikia, kad reikia daryti viską pagal receptą. Kadangi marinato nereikia kaitinti, todėl pabijojau mažinti cukraus kiekį, nes gali ir neišlaikyti visą žiemą, bet jei ruošiates suvartoti per kelis menesius manau verta pabandyti mažinti cukraus kiekį.

Reikia:

  • 2 kg. trumpų agurkėlių
  • 4 v. šaukštų druskos
  • 700 g. cukraus
  • 1,5 stiklinės actro
  • 7 v. šaukštų aliejaus
  • 1 v. šaukšto maltos aštrios paprikos miltelių
  • 2 česnako galvučių

astrus marinuoti agurkeliai

Agurkėlius nuplaukite, supjaustykite 0,5 cm. griežinėliais. Užberkite druska ir palikite 6 val. Kelis kartus permaišykite, per tą laiką atsiras skysčio.

Kitame inde pasiruoškite marinatą. Sumaišykite cukrų, actą, aliejų, aštrias paprikas bei supjaustykite griežinėliais česnako skilteles.

Po 6 valandų supilkite paruoštą marinatą ant agurkų ir palikite 12 val. Kelis kartus permaišykite, kad cukrus ištirptų, o marinatas vienodai įsigertų į visus agurkus. Po kelių val. agurkėliai jau būną tokie skanūs, kad negaliu atsitraukti nuo indo, piršteliai patys tiesiasi link agurkėlių.

Po 12 val. sudėkite agurkėlius į stiklainėlius, užpilkite marinatu ir užsukę padėkite į tamsią ir vėsią vietą (rūsį).

Agurkėliai gaunasi maloniai saldžiarūgščiai, aštroki, bet ne per aštrūs :P

astrus marinuoti agurkeliai

Skanaus!