Kai saulė nusileido, namie ne taip tvanku, pasiraitojau rankoves ir kibau į darbą. Kol mano berniūkštis atostogauja namie apsisukdamas prašo ko nors pakramsnoti (visai kaip aš :) ), taigi nusprendžiau jam iškepti trapių sausainėlių. Labai paprastai pagaminami, nereikia daug produktų, lengvai darosi, žodžiu, kaip tik man :)

trapuciai_sausainiai

Pavarčius senus mamos užrašus radau štai tokį receptėlį.

Reikia:

  • 1,5 stiklinės miltų
  • 150 g. sviesto arba margarino
  • 8 a. šaukšteliai cukraus pudros
  • 2 v. šaukštai pieno

trapus_sausaineliai

Sviestą sutarkuoti per tarka, sumaišyti su cukraus pudra, bet aš dėjau cukrų (8 šaukštelius), įpilti pieno. Palaipsniui pilant persijotus miltus minkyti tešlą. Gerai išminkytą tešlą reikia atšaldyti. Tešlą įdėti į maišelį ir padėti į šaldytuvą min. 1 val. Po geros valandos ištraukiam tešlą iš šaldytuvo, stalą pabarstom miltais ir plonai iškočiojam, norimų formelių pagalba išpjaustom sausainėlius, sudedam į kepimo popieriumi išklotą skardą ir kepame įkaitintoje orkaitėje kol gražiai paruduos, kažkur apie 10 min. Sausainėlius į skardą galite dėti palikdami mažesnius tarpus, nes sausainėliai beveik nepakyla.

Kelatą sausainėlių iškepiau dėl savęs, vakarienei prie arbatos puodelio.

trapus_sausainiai

Šiems sausaineliams reikia dviejų formelių – didesnės ir mažesnės. Iš didesnės išpjaunam dvi vienodas figūrėles, viena bus apačiai, o kitos viduriukyje išspaudžiam mažesnę figūrėlę, ši bus viršuje. Iškepus sausainėliams, apatinę dalį sutepam džemu (imiau mėlynų slyvų džemą) ir uždedam ant viršaus sausainėlį su skylute. Nemoku paaiškinti, bet tikuosi supratot…

Skanaus ;)