Baigėsi konkursas galiu parodyti iškeptas migdolines eglutes, kurios užėmė Supermamos konkurse III vietą :D   Dar kartą dėkoju balsavusioms!

vilnius_margarinas

Labai džiaugiuosi gavusi (na dar negavau, bet tikiuosi nuvažiavus į Lietuvą rasti nuostabią kalėdinę dovaną) šią knygą ;) puodeliai bei margarino rinkinys turbūt mamai pravers ;)

O štai ir kaltininkės :D

migdolines_eglutes

Migdolinėms eglutėms reikia:

Eglučių masei:

 • 3 kiaušinių
 • 1 žiupsnelio druskos
 • 75 g. cukraus
 • 100 g. maltų migdolų
 • 25 g. bulvių krakmolo
 • 25 g. kvietinių miltų


Dekoracijai:

 • 200 g. smulkintų nesūdytų pistacijų arba žaliai nudažyto glajaus
 • 100 g. balto šokolado arba glajaus
 • raudonai nudažyto glajaus arba raudonų žirnelių
 • cukraus pudros
 • citrinos sulčių

migdolines_eglutes
Pirmiausia iš kepimo popieriaus iškirpkite 12 cm. skersmens 7 apskritimus ir susukite į trikamį (susukta tūtelė plačiausioj vietoj gavaunasi 6 cm. skersmens), kraštelį sutvirtinkite sąvaržėle. Paruoštas eglutėms popierines formeles sudėkite viršūnėlėm į apačią į gilesnes formeles, kad kepant migdolinė masė neišbėgtų (galima sudėti į kepimo formelę pripilti makaronų ar pupelių ir į jas sustatyti paruoštas eglutes).

Dabar paruoškite migdolinę masę. Atskirkite baltymus nuo trynių. Baltymus su žiupsneliu druskos išplakite su mikserku iki purumo, po to plakant supilkite cukrų, kiek vėliau sudėkite trynius. Dubenyje sumaišykite maltus migdolus, krakmolą ir miltus bei plakdami palaipsniui sudėkite į tešlą. Paruoštą tešlą padalinkite į paruoštas popierines piramidėles. Orkaitę įkaitinkite iki 180° C  temperatūros, kepkite apie 15 minučių arba kol įbedus medinį pagaliuką jis liks sausas.
Iškepusias eglutes atvėsinkite, išimkite iš popieriaus, nupjaukite storesnį galiuką, kad eglutės tiesiai stovėtų.


migdolines_eglutes

Dabar galima dekoruoti eglutes. Eglučių paviršių aptepkite ištirpintu šokoladu arba paruoštu glajumi. Jei naudosite nesūdytas pistacijas jas gerai susmulkinkite ir kruopsčiai apvoliokite eglučių paviršių, o jei naudosite dažytą glajų (mano atvėju) tai pirmiausia pasiruoškite glajų iš cukraus pudros bei citrinos sulčių (sumaišykite cukraus pudra su citrinos sultimis iki norimo tirštumo, tirštumą reguliuokite cukraus pudra), nudažykite maistiniais dažais, galima špinatų sultimis, išliekite ant plėvele išklotos pailgos formos, pabarstykite kristalinio cukraus (nebūtina) palaukite kol gerai sustings, vėliau susmulkinkite (sutrupinkite) į nedidelius kristalėlius ir juose apvoliokite apteptas šokoladu ar glajumi eglutes. Eglučių viršūnėles apipilkite paruoštu tirštu glajumi, bei papuoškite eglutę žaisliukais, kuriuos galima pagaminti iš raudonai nudažyto glajaus arba prilipdyti žirniukus ar valgomus perliukus. Eglutes pabarstyti cukraus pudra.


migdolines_eglutes

Eglučių masė minkštutė, panašį į migdolinį biskvitą, padengtos traškiu glajaus paviršium. Pagaminamos labai lengvai (migdolinę masę sumaišysite su mikseriu nesutepdami rankų), tik šiek tiek reikia laiko pasiruošimui (susukti piramides, pasigaminti žalią masę bei papuošti eglutes).

Skanių, šiltų, prasmingų švenčių Jums ir Jūsų šeimai!

migdolines_eglutes