namie gaminta kremine varske

Buvau kažkada girdėjus apie tokį būdą, bet per informacijos perteklių buvau visai apie jį pamiršus, kai pamačiau pas Redą vis nenustojau apie ją galvoti, bet iki galutinio rezultato reikėjo šiek tiek palaukti, nes pas mane šaldyto kameroj trūkumas laisvos vietos 8) labai rimtai mastau apie šaldiklį, jei tik turėčiau kur jį pastatyti….

Redute, didelis ačiū už primirštą receptą! Ji nuostabi!!! O kaip parastai pagaminama! Pusryčiams – ideali! Vakare pakabinu, o ryte megaujuos :P   O kaip vaikui patiko saldūs sumuštiniai :)

Išmėginau su šviežiom bandelėm, įdariau lietinius – gėrių, gėris! Pranoksta philadelphia ar kitą kreminį sūrelį :)

Pas mus nėra šaltibarščių kefyro, todėl naudojau 1,5 proc. riebumo kefyrą. Įdomu kokio riebumo yra šaltibarščių kefyras?! riebumo pakako, o varškės konsistencija irgi buvo labai gera, žodžiu verta bandyti! Jei mėgstate saldžią varškę galite įmaišyti šiek tiek cukraus, bet man jo neprireikė, nes valgiau su aviečių uogiene.

namie gaminta kremine varske

namie gaminta kremine varske

Recepto kaip ir nėra, nes tereikia 1 litro kefyro (pusryčiams pakaks).

namie gaminta kremine varske

Kefyrą (pas mane pakuotas buvo į plastikinį butelį) įdėkite į šaldymo kamerą ir palikite per naktį, pas mane gulėjo kelias dienas :)

Sušalusį kefyrą išimkite iš pakuotės, sudėkite į keliasluoksnę marlės skiautę ir pakabinkite (arba padėkite virš indo, kad nesiektų dugno) virš indo į kurį nuvarvės išrūgos.

Palikite kefyrą nusivarvėti apie 12 val.  Pas mane, kaip jau minėjau, nusivarvėjo per naktį.

Kefyro ryšulėlį pakabinau ant viršutinės spintelės rankenėlės, o dubenėlį išrūgoms ant darbastalio :) bet galite dėti į kiaurasamtį ir į didesnį puodą  ;)

Varškytę išimkite iš marlės, dėkite į dubenėlį ir bėkite skanauti!

Skanaus!

namie gaminta kremine varske