imbierinis namelis

Gal kam jau ir tapo pabodę imbieriniai nameliai kepami per šventes, bet man jie dar neatsibodo, o ypač augančiam vaikui :) Myliu pasiruošimą prieš Kalėdas, tada namai pakvimpa  cinamonu, gvazdikėliais, aromatingais kepiniais, jaučiasi šiluma ir tyliai skamba kalėdinės dainos, o vakare apsisiausti pledu, prisiglausti prie antrosios puselės ir gurkšnoti karštą vyną…

O koks džiaugsmas kartu su vaiku kočioti meduolinę tešlą, spausti figūrėlės, kepti ir po to juos dekoruoti… Vaikas prieina prie namelio ir vis klausia kur išėjo nykštukai ir kada grįš namo :)

gaila, kad tos šventės greitai praeina….

Kadangi po visų meduolių kepimo namie baigėsi miltų atsargos, namelius kepiau iš dalies ruginių miltų – patiko dirbti su ruginių miltų tešla, nebuvo ji tokia lipni.

Namelių dališ išsikepiau iš vakaro, o lipdžiau ir dekoravau kitą dieną, bet ta diena irgi nebuvo sėkminga, vis kas nors maišė dekoaravimui – kleckas davėsi kaip pasiutęs, apsilankė  policininkai, po to dingo namie elektra, tad teko namelius pabaigti prie žvakių :)

imbierinis namelis

Reikia:

2 nameliams

  • 400 g. kvietinių miltų
  • 250 g. ruginių miltų
  • 3 kiaušinių
  • 130 g. cukraus pudros
  • 150 g. sviesto
  • 180 g. medaus
  • 1,5 v. šaukšto meduolių prieskonių
  • 1,5 v. šaukšto kakavos
  • 1,5 a. šaukštelio nugesintos sodos arba kepimo miltelių

Nedideliam puodelyje pakaitinkite sviestą, medų, kakavą bei meduolių prieskonius. Kai masę masę pravės, suberkite cukraus pudrą ir gerai išmaišykite.

Į dubenį persijokite miltus su kepimo milteliais (jei naudosite sodą, ja pirmiau nugesinkite ir supilkite į atvėsusią sviesto – medaus masę).

Į miltus supilkite kambario temperatūros masę, įmuskite kiaušinius, išmaišykite ir suminkykite tešlą. Suformuokite rutuliuką ir palikite pailsėti apie 15 min.

Iš popieriaus ar kartono išsikirpkite namelio dalis.

imbierinis namelis

Tešlą iškočiokite apie 5 mm. storio, išpjaukite reikiamas namelio dalis (galite išpjauti šiek tiek didesnes, o kai iškeps dar šiltus meduolius apipjaustyti, kad namelis būtų lygus) ir dėkite į kepimo popieriumi išklotą skardą.

Kepkite 180°C temperatūroje apie 8-10 min. kaip jau minėjau dar šiltus meduolius apipjaustykite, kad kraštinės būtų lygios.

Kai meduoliai visiškai atvės galite sulipdyti namelį.

Lipdymui pasidarykite tirštą glajų iš kiaušinio baltymo (man jų prireikė 2), cukraus pudros ir šiek tiek citrinos sulčių.

Kai sulipdysite namo rėmus, palaukite kol sustings ir tik tada uždėkite stogą ir vėl palaukite kol glajus sustins ir tik tada dekoruokite namelį. Arba dekoruoti namelio sienas galite prieš lipdant namelį, taip manau bus lengviau nesudrebinus rankų nupaišyti langines ar kitus ornamentus :)

O dabar fotoreportažas kaip sulipdyti namelį

imbierinio namelio statyba

P.S. vieno namelio langus dariau iš saldainių (”bambonkių), reikia sutrupinti skaidrius čiulpiamus saldainius, baigiant kepti meduoliams įberkite saldainių į langų ertmes ir pakaitinkite keletą minučių, ištraukite iš orkaitės ir palikite skardoje, kol “stiklai” sustings.

lai ir Jūsų namuose pasklinda kepinių kvapas!

namelio trafaretas