Jei gerai pamenu,  rodos Astai iš Saulėts virtuvės, pamačius jos biscotti, buvau prižadėjus susikaupti ir išsikepti jų pati :) Nors tiesa pasakius kol nepabandžiau man atrodė, kad su biscotti reikia daug terliotis, o pasirodo tai labai greitas ir lengvas kepinys, o koks skanus! Taigi receptų “kažkada turiu išbandyti” sąrašiukas šiek tiek sutrumpėjo, pagaliau prisiruošiau ir pati išsikepti nepaprastai skanių biscotti su migdolais, abrikosais bei kriaušėmis, kriauše įdėjau nuo savęs :) . Labai vykęs derinukas! Recepto autoriaus nežinau, turiu išplėštą vieną lapą iš kažkokio lenkiško žurnalo…

biscotti su migdolais bei dz. vaisiais

Reikia:

  • 1 didelio kiaušinio
  • 100 g. smulkaus cukraus
  • 100 g. nuluptų migdolų
  • 40 g. džiovintų abrikosų
  • 40 g. džiovintų kriaušių
  • keletos lašų vanilės ar migdolų esencijos
  • 1 stiklinės kvietinių miltų + rankom bei stalui pabarstyti
  • 1/2 a. šaukštelio kepimo miltelių

biscotti su dz. vaisiais

Kiaušinį išplakti su cukrumi iki purumo. Į išplaktą kiaušinį sudėti persijotus miltus sumaišytus su kepimo milteliais, įlašinti mėgstamų kvapų, lopetėle gerai viską išmaišyti, suberti nuluptus migdolus, smulkiai supjaustytus abrikosus bei kriaušes, vėl viską permaišyti.

Stalą pamiltuoti, išversti tešlą ant stalo, pamiltuotomis rankomis, nes tešla gaunasi lipni, suformuoti pailgą, apie 20-22 cm. kepaliuką, įdėti į kepimo skardą pabarstytą miltais bei dėti į įkaitintą iki 175 °C orkaitę apie 20-25 min. kol kepaliukas sutvirtės bei paviršius šiek tiek paruduos. Išimti, šiek tiek atvėsinti.

Kai šiek tiek atvės ilgu peiliu skirtu duonai pjaustyti (su dantukais) supjaustyti apie 1 cm. storio griežinėliais bei sudėti (suguldyti) atgal į skardą. Orkaitę sumažinkite iki 160 °C bei kepkite apie 15 min. Po 7 min. ištraukite biscotti iš orkaitės, apverskite ant kitos pusės bei apkepinkite kitą pusę.

Iš šios normos gavosi 16 biscotti, kurie labai greitai buvo suvalgyti :) Labai skanu su kava, arbata arba vyno taure!

biscotti su dz. vaisiais

P.S. Migdolus geriausiai nulupsite juos užplikę verdančiu vandeniu, keletą minučių palaikykite, nupilkite vandenį, perliekite šaltu vandeniu, nusausinkite ant medvilninio rankšluostelio.