Man liko įdaro nuo vakarykščių pietų (valgėm užkeptas tortilijas su sūriu), todėl įdarą nutariau panaudoti pyragėliams. Įdarui galite naudoti pakepintas daržoves, galite įmaišyti žuvį, vištieną ar kiaulieną.

Galite įdaryti raugintais kopūstais su džiovintais grybais ir patiekti su burokėlių sriuba ar sultiniu ;)

trapus pyrageliai su jautiena

8 pyragėliams:

Trapiai tešlai

  • 120 g. šalto sviesto
  • 250 ml. (puodelio) miltų
  • 1/2 a. šaukštelio druskos
  • 1/4 puodelio pieno

trapus pyrageliai su jautiena

Įdaras buvo iš maltos jautienos (tiems 8 pyragėliams reiktų maždaug 200-250 g. ), svogūno, 1/2 paprikos, 1/2 skardinės kons. kukurūzų, rūkytos paprikos, česnako, pomidorų padažo ir prieskonių.Viską reikia pakepinti, kad būtų pakankamai tiršta masė. bet kaip minėjau įdarui galite naudoti ir kitokius, mėgstamus įdarus ;)

Trapiai tešlai sumaišykite miltus, druską su smulkintu sviestu, sukapokite peiliu iki smulkesnių grūdelių. Supilkite pieną ir greitai suminkykite rankomis tešlą. Suformuokite gumulėlį ar volelį, suvyniokite į maistinę plėvelę ir dėkite į šaldytuvą 1 val. arba į šaldymo kamerą pusvalandžiui.

Atvėsusią tešlą iškočiokite apie 3 – 4 mm. storio lakštą, lėkštutės ar dubenėlio pagalba išpjaukite 12 cm. skersmens apskritimus. Dėkite po 1-2 v. šaukštus įdaro ir kruopščiai užlipdykite graštelius, lyg gamintumėte virtinius.

Pyragėlius dėkite į kepimo popieriumi išklotą skardą.  Paviršių aptepkite paplaktu kiaušinio tryniu su šlakeliu pieno. Paviršiu subadykite šakute.

Kepkite 180 – 190°C orkaitėje apie 35-45 minutes.

Patiekite šiltus su šv. daržovėm.

trapus pyrageliai su jautiena