Kiekvienais metais laukiu parduotruvėse prieš šventes (dažniausiai savaitę prieš šventės) pasirodančių rūkytų slyvų ♥ Tas kvapas ir skonis… jos nėra tokios saldžios kaip džiovintos, dažniausiai parduodamos su kauliukais, nors yra ir “tinginiams” versija be jų, taip skanu gvildenti burnoje aromatingą, saldžiarūgščią slyvą su dūmelio aromatu…  Taip pat yra galimybė nusipirkti ir rūkytų kriaušių, nors atrodo nepatraukliai, bet kompotui suteikia puikų skonį!

sventinis kompotas

Kompotui galima naudoti įvairius džiovintus vaisius – persikus, razinas, obuolius, slyvas, kriaušes, figas. Pagardinti kompotą cukrumi arba medumi, tik prisiminkit, kad medų į kompotą reiktų dėti jam pravėsus.

Reikia:

  • 2 litrų vandens
  • apie 0,6 kg. džiovintų vaisių (šį kartą dėjau obuolius, rūkytas slyvas, keletą abrikosų bei rūkytą kriaušę)
  • 1 cinamono lazdelę
  • kelis gvazdikėlius
  • 1/2 citrinos
  • cukraus arba medaus pagal skonį

sventinis kompotas

Džiovintus vaisius užpilkite virintu vandeniu, kad apsemtų ir keletai valandų palikite, kad išbringtų, po to supilkite likusį vandenį, suberkite gvazdikėlius, cinamoną ir virkite apie 30 minučių. Pagardinkite citrinos sultimis arba citrinos griežinėliais, įberkite cukraus arba medaus pagal skonį.

Kompotą geriausiai išvirti išvakaro, kad jis šiek tiek pastovėtų ir prisigertų intensyvesnio vaisių aromato.

Ramios bei sočio Jums Kūčių vakarienės! Kaip gera susėsti su artimaisiais prie šventinio stalo ir nepamirškite bendravimo, tai pati didžiausia dovana!

O aš atsisveikinu su Jumis savaitei laiko, susitiksime jau kitais metais! :)