miezinio salyklo namine gira

Nors vasara nelepina mūsų saulės spinduliais, bet naminės giros norisi visada, ji puikiai malšina troškulį. Šį naminės giros receptą radau Delonos puslapėlyje, jis puikus, nes gira laaaabai greitai pagaminama, o skonis – pasakiškas! Gera išeitis gyvenanties ne Lietuvoje ir neturintiems juodos duonos, tereikia tik užsisakyti salyklo ir galite visus metus mėgautis naine gira :)

Girą išbandžiau gaminti su ruginiu skrudintu salyklu ir su miežiniu salyklo ekstraktu.  Skonis labai panašus, su miežiniu salyklu gira gaunasi tamsesnė bei aštresnio skonio, o su skrudintu – šviesesnė ir švelnesnė. Miežinis salyklas palengvina gaminimo procesą, nes jo nereikia nukošti, užtenka tik nugriebti putas susidariusias rūgimo metu, skrudinto salyklo girą reikia nukošti. Dažniausiai gaminu miežinį salyklą ir dedu jo šiek tiek daugiau, nes vyrui patinka aštesnis giros skonis, gaunasi beveik kaip alus :)

ruginio salyklo namine gira

Reikia:

  • 3 l. verdančio vandens
  • 2 kupinų v. šaukštų skrudinto salyklo arba 1-1,5 v. šaukšto miežinio salyklo
  • puodelio (250 ml.)  cukraus
  • 2 a. šaukštelių sausų mielių
  • saujelės razinų (nebūtina)

Salyklą su cukrumi užpilkite verdančiu vandeniu, jei mėgstate galite įberti razinų, išmaišykite, uždenkite merliuku ir palikite atvėsti iki 35°C arba iki kambario temperatūros.

Ant viršaus užberkite sausų mielių, nemaišykite! uždenkite merliuku ir palikite rūgti kambario temp. Rūgimo procesas priklauso nuo aplinkos temperatūros, gira išrūgsta per 4-12 val. Kai mielės nusėda į dugną, o iš dugno pradeda kilti maži burbuliukai, girą perkoškite, supilstykite į butelius ar ąsotį bei atšaldykite šaldytuve bent kelias valandas.

miezinio salyklo namine gira

Skanaus!

miezinio salyklo namine gira