Tai buvo mano didžiausias iššūkis konditerijos srityje! Baimių turėjau begalę… Šarlot kremas, kaip jį užtepti, kaip išlyginti, kad nesiveltų su grietinėle, kaip pagaminti pastilažą, kaip jį uždengti, kad neplyštų, kad neliktų oro pūslių, kad darant voratinklį šokoladas neužlašėtų ant masės, kad lygiai viską priklijuočiau ir t.t. Baimės kilo iš nežinomybės, nes viską (apart medutį) dariau pirmą kartą…. Norėčiau padėkoti Sumermamos narei rugiagelei26, kuri kantriai atsakė į mano visus klausimus, bei dėkui už keletą patarimų, be Tavęs nežinau ar būčiau įveikus šį įššūkį :)

Aišku tortas išėjo šiek tiek kreivas, akys nėra lygios, voratinklis nelygus, reikėjo dirbti labai greitai, o rankos drebėjo, nes šokoladinė masė greitai stingo, bet visas baimes ir vargą atpirko sūnaus džiaugsmas, sugalvojo jis, kad nori žmogaus voro torto gimtadienio proga, o ko nepadarysi dėl mylimo vaiko… :D

zmogus voras - spiderman

Viduje ploniasluoksnis medutis su apelsinų skonio žele.

Suteptą tortą dedam į šaldytuvą, o po to aptepam šarlot kremu , kuriuo išlyginam visus nelygumus ir apsaugom pastilažą nuo pasileidimo (ant grietinėlės kremų ngalima kloti pastilažo)

Sviestinis Šarlot kremas:

 • 1 kiaušinis
 • 1 nepilna stiklinė cukraus
 • 1/2 stiklinės pieno
 • 200 – 220 g. kambario temp. sviesto
 • 1/2 a. šaukštelio citrinos rūgštelės
 • porą lašų vanilės ar migdolų esencijos

Kiaušinį išsukti su cukrumi, įpilti pieną, masę pakaitinti kol atsiras burbuliukai, nukelti nuo ugnies, įberti citrinos rūgštelės bei įpilti esencijos. Atvėsinti masę.

Sviestą išplakti iki purumo ir plakant palaipsniui supilti pieno – kiaušinio masę.

Sviestiniu kremu reikia aptepti paruoštą grietinele perteptą kremą. Juo taip pat išlyginkite nelygumus. Stenkites kremą užtepti kuo lygiau. Apteptą kremu tortą dėkite į šaldytuvą, kad sustingtų.

Prieš apklojant pastilažu išimtą tortą galima apglostyti rankomis, paviršius taps dar lygesnis.

zmogus voras - spiderman

Pastilažui reikia:

Šio kiekio užtenka apdengti 30 cm. skersmens tortui

 • 1 v. šaukšto želatinos
 • 60 ml. vandens
 • 3 v. šaukštų dirbtinio medaus
 • 120 g. bulvių krakmolo
 • 500 g. cukraus pudros
 • 5 v. šaukštai aliejaus
 • maistinių dažų norimai spalvai išgauti

Vandeniu užpilkti želatiną, kad išbrinktų, po to pakaitinkite kartu su medumi, kad ištirptų. Sumaišykite su citrinos rūgštele.

Krakmolą sumaišykite su cukraus pudra. Medaus, želatinos masę supilkite į pudros, krakmolo mišinį ir pradėkite minkyti. Palaipsniui supilkite aliejų. Aš supyliau 3 v. šaukštus, o cukraus sunaudojau apie 650  – 700 g. , nes man pasirodė perminkšta masė, nors pastovėjusi ji subrendo ir pasidarė kietesnė. Jei būčiau naudojusi miltelinius dažus būtų tekę skiesti, bet kadangi naudojau skystus dažus pastilažas gavosi tinkamos konsistencijos.

Paruoštą masę suvyniokite į plėvelę ir palikite kambario temperatūrai per naktį. Jei pastilažą ruošiatės dažyti įpilkite/įberkite dažų, minkykite kol dažai tolygiai pasiskirstys.

Kitą dieną pasibarstę cukraus pudra iškočiokite pastilažą apie 2 mm storio. Atsargiai kočėlo pagalba perkelkite ant torto bei rankomis išlyginkite torto paviršių, kad nesusidarytų oro pūslių, po to išlyginkite šonus ir pastilažo perteklių gražiai nupjaukite. Man liko nemažai pastilažo, iš kurio nusipildžiau keletą figūrėlių, gal prireiks ateičiai :)

Torto dekoracijai naudojau šokoladą tirpintą su gabalėliu sviesto, o akims ir užrašui – pastilažą.

tortas zmogus voras - spiderman