tiramisu su braskem

Mėgstu fotkinti užkandžius bei desertus, kai nereikia skubėti, nors dažniausiai alkana šeimyna negali palaukti ir reikia skubėti, kad maistas atšaltų.

Matau, kad tai atsiliepia nuotraukų kokybei, kompozicijoms… bet vis tiek fotografuoti maistą man labai patinka :)

O Jūs ar mėgstate fotografuoti maistą? Kaip sukatės tokiose situacijose?

Manau šio deserto pristatyti nereikia… Itališka nuodėmė, tokia paprasta, elegantiška ir maloniai nuteikianti gomurį…. Nepažįstu žmogaus, kuris nemėgtų tiramisu :)

Paprastai tiramisu gaminu su žaliais kiaušiniais (atskirai išplakant trynius bei baltymus) arba be kiaušinių, niekad nebuvau bandžiusi tiramisu su zabaglione kremu.

Šiam desertui mane įkvėpė neseniai pasirodęs mano mėgstamas Kwestia Smaku įrašas.  Gamindami tiramisu rinkitės šviežius ir geros kokybės kiaušinius. Pas mane šviežut šviežutėliai kaimiški kiaušiniai, nuo kurių kremas buvo gelsvos spalvos.

tiramisu su braskem

Desertą galite gaminti norimoje formoje – apvalioj, keturkampei ar stačiakampei. Galima kloti du arba tris sluoksnius. Aš gaminau apvalioj stiklinei formoj, kad matytūsi, kaip desertas susluoksniuotas :)

Tiramisu gaminau mažesnėje formoj (20 cm.), todėl liko keletas sausainių ir šiek tiek kremo (originale buvo naudota 24 cm. apvali forma), kurį sunaudosiu kitam desertui :)

Šis kremas puikiai tinka nekeptam tortui su braškėmis – klik :)

tiramisu su braskem

Reikia:

6 -8 porcijoms (elegantiškoms porcijoms, nors mano porcijos buvo kur kas didesnės)

  • 370 ml. stiprios espresso kavos
  • 60 ml. Amaretto likerio (g.b. brendis, romas, konjakas)
  • 500 g. mascarpone kambario temp.
  • 4 kaimiškų kiaušinių trynių
  • 4 v. šaukštų cukraus pudros
  • 200 ml. šaltos plakamosios grietinėlės (30-36 proc. riebumo)
  • 400 g. Savoiardi (pailgų Damų pirštelių) sausainių
  • 4-5 v. šaukštų karčiosios kakavos
  • apie 0,5 kg. šviežių braškių, mėlynių ar šilauogių

tiramisu su braskem

Pirmiausia išsivirkite espresso kavą ir atvėsinkite. Supilkite likerį ir išmaišykite.

Dabar pasiruošime kremą. Kiaušinius nuplikykite verdančiu vandeniu. Atskirkite trynius nuo baltymų. Trynius sudėkite į dubenį, geriausiai metalinį, suberkite cukraus pudrą, išmaišykite šluotele. Pasiruoškite nedidelį puodelį su vandeniu, užkaiskite ir kai vanduo užvirs ir lengvai burbuliuos, uždėkite trynius, šluotele (galima ir mikseriu) palakite apie 5-6 minutes. Nukelkite nuo ugnies ir dar paplakite 4 minutes, kol masė taps šviesi ir kreminė. Atvėsinkite.

tiramisu su braskem

Tuo tarpu išsiplakite iki standumo grietinėlę.

Į mascarponę įmaišykite trynius, po to sudėkite grietinėlę ir išmaišykite iki vienalytės masės.

Kavą, sausainius bei kremą padalinkite į tris dalis (arba į dvi).

Sausainius pamirkykite į kavą. Jei sausainiai kieti pamirkykite kelias sekundes,  jei minkšti greitai įmerkite ir ištraukite sausainius arba sulaistykite, kad nepermirktų.

Formos dugną išklokite sausainiais, ant jų uždėkite kremo sluoksnį, užbarstykite kakavos, po to vėl dėkite sausainius, kremą bei kakavą, atlikite tą patį dar kartą.

Paviršių apibarstykite kakava, padėkite desertą į šaldytuvą bent 6 val., o geriausiai leiskite skoniais susimaišyti pernakt.

Po to papuoškite paviršių braškėmis bei šilauogėmis. Žiemos metu galima paviršių apibarstyti juodojo šokolado drožlėmis, nors puikiai trodo ir be nieko :)

Turbūt pastebėjot, kad šį desertą man ypač patiko fotografuoti :D

Paskutinė nuotrauka, instrukcija, kaip “surinkti” tiramisu :)

tiramisu

Belieka palinketi – Skanaus!