seivamedzio ziedaiJis nerealus! Jis daug skanesnis nei pirktinis, kurį man teko ragauti.

Šeivamedžio sirupas ne tik ypatingas savo išskirtiniu skoniu, bet ir naudingas sveikatai. Sirupas naudojamas peršalimo ligoms gydyti, užpuolus gripui bei kitiems virusams, bet dėl gydomųjų savybių jį viriau, jis labai skanus troškuliui numalšinti, su keliais gabaliukais leduku ir skiltele citrinos. Skanu įpilti sirupo į desertus, pagardinti kepinius.

Jau prieš metus norėjau išsivirti šio sirupo, bet atsibudau pervėlai… Birželio pradžia geriausias laikas virti sirupą, dabar šeivamedis žydi, taigi jei pasiskubinsite galėsite juo mėgautis ir jūs!

Atgaivins karštą vasaros dieną įsimetus vandens ledukų ir pagydys šaltos žiemos vakarais. Sumaišius šį sirupą su gazuotu vandeniu gaunasi puikus limonadas :)

Žiedus reikia rinkti saulėtą rytą, kuo toliau nuo kelio, geriausia šeivamedžio ieškoti pamiškėse. Žiedus skinkite atsargiai, nepurtykite, kad neprarastumėte vertingų žiedadulkių. Rinkite tą dieną, kurią ruošitės virti sirupą, nes žiedai greitai vysta, po to apkars.

seivamedzio ziedu sirupas

Žiedynų neplaukite, palikite ant baltos skiautės, kad vabaliukai išlakstytų (jei bus), po to virš indo, kuriame bus užpilamas sirupas nuspabykite žiedynėlius, kad žiedadulkės kristų į indą. Palikite kuo mažiau kotelių, nes jie priduoda kartumą, o visas aromatas ir vertingos medžiagos slepiasi žiedeliuose ir žiedadulkėse.

Reikia:

  • 20-40 šeivamedžio  žiedynų
  • 1 kg. cukraus
  • 1 l. vandens
  • 1 citrinos sulčių arba 20 g. citrinos rūgšties

seivamedzio ziedu sirupas

Į puodelį supilkite vandenį, suberkite cukrų ir užvirinkite. Maišykite kol cukrus ištirps. Kai cukrus ištirps įspauskite citrinos sultis.

Karštu sirupu užpilkite paruoštus žiedelius (turi būti apsemti), uždenkite ir laikykite 2-3 dienas. Kartą dienoje permaišykite.

Po to perkoškite sirupą ir supilstykite į iškaitintus buteliukus ir laikykite šaldytuve . Jei norite sirupo ilgesniam laikui, reiktų jį užvirinti ir supilstyti į iškaitintus buteliukus bei laikykite rūsyje.

seivamedzio ziedu sirupas

Recepto šaltinis Bea w Kuchni