O štai čia tesinys kvepiančio pirmadienio ;) Šam įraše kvepia namai sviestu suktu su vanile bei aviečių – mėlynių džemu :P

Jei neturėčiau su kuo palyginti tai sakyčiau, kad labai skanūs sausainėliai išėjo, bet kai tą pačią dieną kepiau pagal kelis receptėlius galiu palyginti ir rekomenduoti levandinių – citrininių sausainių tešlą. Kol buvo šilti trupėjo taip pat skaniai, kaip ir levandiniai, o kai visiškai atvėso tapo kietesni ir ne tokie traškūs kaip pastarieji. Bet tikrai verta išbandyti!

sviestiniai_sausainiai_su_dzemu

Reikia:

  • 113 g. kambario temp. sviesto
  • 70 g. cukraus pudros
  • 1/4 a. šaukštelio druskos
  • 1 a. šaukštelio vanilės ekstrakto
  • 175 g. miltų
  • aviečių – mėlynių džemo (pasirinktinai)

sviestiniai_sausainiai_su_dzemu

Sviestą išsukti su cukraus pudra, druska bei vanilės ekstraktu iki purios masės. Galima išsukti mikseriu arba mediniu šaukštu. Aš sukau rankomis. Kai išgaunam purią masę sukant po truputį supilam persijotus miltus. Suminkome masę ir iš jos atgnybus gabalėlį tešlos formuojame apie 2,5 cm. kamuoliukus. Juos šiek tiek suplojame ir dedame į kepimo popieriumi išklotą skardą. Kepame 180°C temp. orkaitėje apie 10 min. po to išimame, padarome viduryje įdubimą, įdedame džemo ir vėl kepame apie 5 min. kol gražiai pagels. Atvėsiname ant grotelių.

Skanaus!

sviestiniai_sausainiai_su_dzemu

P.S. pamėgau sviestines tešlas, nes tešla gaunasi tokia aksominė ir labai miela su ja dirbti.  Šie receptai tikrai bus išbandyti ne kartą, o ateityje ieškosiu naujų sviestinių sausainių receptų.

Recepto šaltinis: Technicolor Kitchen