Ką gi, tai mano paskutinis įrašas prieš atostogas, atsisveikinu su Jumis keliom savaitėm, tikiuosi atrasit ką gaminti be naujų receptėlių ;)

Išmėginau superinį itališką desertą, nereikalaujanti didelių pastangų, o galinti nustebinti kiekvieną svečią. Panna cotta – tai itališkas desertas, šio deserto šaknys slypi Piemonte, Emilia-Romagna, Toscana miestuose. Šio deserto gaminimo principas labai paprastas, reikia grietinėlę pakaitinti su įv. priedais – vanile, vaisniais musais, citrusinių vaisų žievelėmis, o vėliau viskas supilstoma į apvalias formeles. Sušaldoma, o vėliau apvertus formeles gražiai išimame ir patiekiame su uogų, vaisių padažais, dažniausiai panna cotta yra patiekiama su braškėmis.

panna_cotta

Toks paprastas desertas, o toks skanus. Idealiai tinka šiltom vasaros dienoms. Mmmmm…. beveik viena viską suvalgiau, bet jei dar turėčiau su malonumu ir dar kelias porcijas suvalgyčiau 8)

O štai ir receptas:

  • 200 ml. grietinėlės 30%
  • 200 ml. pieno 3,2 %
  • 80-100 gr. cukraus
  • 3,5  a. šaukšteliai želatinos
  • šiek tiek vanilinio cukraus

Želatiną užpilti šaltu vandeniu ir išmirkinti apie 10 min. (vandnes reikia tiek, kad gerai apsemtų želatiną). Grietinėlę su cukrumi bei vaniliniu cukrum gerai pakaitinam, kitam puodelyje pakaitinam pieną, nuimam nuo ugnies ir jame ištirpiname želatiną. Tada į grietinėlę su cukrumi supilame pieną su ištirpinta želatina, viską gerai išmaišome ir supilstome į formeles. Paliekame kambario temperatūroje, kad visiškai atvėstų ir vėliau dedame į šaldytuvą kokiom 3-4 val. kad labai gerai sustingtų. Sustingusias formeles galima šiek tiek palaikyti virš garų, kad lengviau išsiimtų. Į lėkštę išverčiam panna cotta bei patiekiame su trintomis su cukrumi braškėmis. Padažo negailėkite, nes jis labai skaniai valgosi su šiuo desertu.

panna_cotta

Ne ką prastesnis variantas išėjo su šviežiomis melynėmis.

Šiandien turgus buvo pilnas melynių, nustebau, nes nesitikėjau jų taip anksti, o moteriškė teigė, kad jos pačiu laiku, visad prieš Jonines jau būna melynių, bet kai nėra vasaros tai man viskas atrodo labai anksti – rabarbarai, braškės, trešnės, melynės, šparaginės pupelės, žiediniai kopūstai ir pan. Taigi ta proga, kad turiu mėlynių ir dar šaldytuve liko dvi formelės nutariau išbandyti su jomis.. Nu laaabai skanu

panna_cotta

Melynes su šaukšteliu cukraus patryniau su blenderiu, supyliau į lėkštę bei ant viršaus dar pabarsčiau mėlynių. Apsivalgymas!

panna_cotta

Myliu itališką virtuvę už jų paprastuma ir neišpasakytą skanumą…

p.s. Jei turite silikonines formeles geriau į jas pilkite visą masę, po to lengviau bus gražiai išimti iš jų. man sekėsi sunkiai, bet desertas vertas tų pastangų ;)

Taigi linkiu Jums gero oro, atostogaujančioms nepatirtų ir neišdildomų įspūdžių!

Vėl susitiksime po kelių savaičių, IKI

Rašykit komentarus, man bus labai malonu juos paskaityti ;)

Pagarbiai

Neringa