Jau seniai Palmiers’ai mane viliojo parduotuvės lentynoje, bet prižadėjau sau, kad išsikepsiu juos pati, juk namie gaminti skaniausi, o ir papildoma praktika nepamaišys :) Kadangi sluoksniutos tešlos pyragaičiai labai trupa dariau mini sausainėlius, kad tilptų iškarto į burną, patogiau valgyti ir namai nepritrupinti (čia savo padaužiuką turėjau galvoje) :)

Palmiers’ams tereikia dviejų produktų:

  • sluoksniuotos bemielės tešlos
  • smulkaus cukraus

Taip pat galima kepti pabarstant cinamonu.

palmiers

Sluoksniuotą tešlą perpjoviau pusiau, nes gaminau mini, bet jei gaminsite normalius palmiers’us tereikia iškloti lakštą (jei naudosite mantingos tešlą rekoemnduoju šiek tiek pakočioti, nes ji gan stora ir labai išsipūs iškepę), pabarstyti smulkiu cukrumi, kočėlu ar rankomis prispausti cukrų prie tešlos. Na ir dėl to, kad moku aiškiai aprašyti lankstymo technikos įdedu nuotrauką (nuotraukos šaltinis http://www.epicurious.com/recipes/food/photo/Sweet-Palmiers-106763) :

sweet-palmiers

Supjaustytus sausainėlius dedame į kepimo popieriumi išklotą skardą ir kepame 180 °C įkaitintoje orkaitėje apie 10-15 min. Atvėsiname ir skanaujame. Trašku, paprasta ir skanu :P

palmiers

o beieškant lankstymo technikos radau šiek tiek kruopštesnį lankstymo, tiksliau vyniojimo variantą, o tame pačiame puslapyje radau palmiers’us su žaliąja citrina bei rozmarinu, sudomino šis receptėlis!

P.S. nerekomenduoju kočiojimo, vyniojimo varianto kai labai karšta, tada tešla lips prie rankų ir bus labai sunku suvynioti.