Manau šio skanėsto pristatynėti nereikia užtenka ištarti pavadinimą ir viskas savaime aišku, bet jei kam tai būtų naujovė tai creme brulee – prancuziškas desertas, kuris į lietuvių kalbą išvertus reiškia “deginta grietinelė”. Pagaminamas labai paprastai, o skonis dieviškas, traški karamelinė plutelė, o po ja slypi kreminės konsistencijos pudingas…

creme brulee - kremas brule

Reikia:

  • 6 kiaušinio trynių
  • 500 ml. grietinėlės 30 arba 36 proc. riebumo
  • 1 vanilės ankšties
  • 5 v. šaukštų rudojo cukraus
  • apie 7-8 v. šaukštų rudojo cukraus karamelizacijai

Orkaitę įkaitinkite iki 110°C temperatūros.

creme brulee - kremas brule

Grietinėlę supilkite į nedidelį puodelį (rundeliuką), vanilės ankštį aštriu peiliu perpjaukite išilgai, išimkite minkštimą, sudėkite į greitinėlę kartu su ankštim ir kaitinkite ant silpnos ugnies kol šonuose pradės kilti burbuliukai, neužvirkite. Išimkite vanilės ankštį.

Trynius (geriausiai naudoti kaimiškus kiaušinius, tada creme brulee būna pasakiškai gražios spalvos, nors ir nuo vanilės ankšties spalva būna gelsva) išsukite su cukrumi. Stenkitės neplakti intensyviai, kad nesusidarytų oro burbuliukai.

Į trynius, pastoviai maišant, po truputį  supilkite grietinėlę. Perkoškite, nuo paviršiaus šaukštu atsargiai surinkite oro burbuliukus.

Pasiruoškite formeles. Kadangi mėgstu karamelizuotą plutelę, imiau platesnes formeles (11 cm. skersmens). Formeles sudėkite į gilesnę formą, į kurią vėliau reiks pripilti verdančio vandens.

Samteliu atsargiai supilstykite masę į paruoštas formeles.  Į skardą pripilkite verdančio vandens, kad apsemtų iki 1/2 formeles. Dėkite į įkaitintą orkaitę bei kepkite apie 40-45 min. Masė turi būti stingstančios želė arba pudingo konsistencijos. Atvėsinkite iki kambario temperatūros bei dėkite į šaldytuvą 3-4 val., kad masė galutinai sustingtų.

Prieš patiekiant atšaldyto kremo paviršių padenkite plonu sluoksniu cukraus plutele bei specialiu degikliu (blow torch) pakaitinkite kol cukrus pradės karamelizuotis. Jei neturite spec. įrankio galite orkaitei įjungti grill’io funkciją ir keliom minutėm pakaitinti kol cukrus išsilydys ir padės karamelizuotis. Egidija iš Tinginiai irgi verda tą degiklį vadina liepsnosvaidžiu, o kaip yra ištikrųjų?

creme brulee - kremas brule

Skanaus!

P.S. likusius baltymus galite panaudoti mogengams (orinukams)saldžiagūgštei vištienai ar kiaulienai

Galite žvilgtelt vidoe http://www.youtube.com/watch?v=b_16ZZtTH_Y

http://www.youtube.com/watch?v=pHgpj3X2ru8