Pagaliau pribrendau ledų gamybai :) Pamačiusi parduotuvėje formeles ledams pirma mintis šovusi į galvą – nusipirksiu ir išbandysiu vaisinius (šaldytų sulčių) ledus, kai taip karšta bus puiki atgaiva. Bet nešant formeles namo kirbėjo galvoje mintys pasigaminti taip mėgstamus jogurtinius braškinius ledus. Visad kai važiuojam pas uošvį užvažiuojam į vieną ledainę tokių ledų, tik ten gamina tokius skanius braškinius – jogurtinius ledus.

Niekada nesu gaminus naminių ledų, pamenu, kad seniai laikais mama buvo nusipirkusi ledų gaminimo mašiną, bet taip jos nei karto ir neišpakavo, o kur ji dabar yra irgi nežinau, matyt buvo išmesta, kaip nenaudojamas ir vieta užimantis įrengimas 8) Taigi patirties šioje srityje nulis… įjungiau savo lakią fantaziją ir šaldytuvo turiniu :) Vienas indelis braškinio muso nesulaukė žiemos… Gaminau dvi ledų pateikimo versijas – vaikui ant pagaliuko, o sau (vyras negavo, nes valgo tik šokoladinius arba vanilinius) kamuoliukais. Taigi pradedam viską nuo pradžių.

braskiniai_jogurtiniai_ledai

Reikia:

  • apie 1/2 litro braškių sutrintų su cukrumi
  • 350 g. indelio natūralaus jogurto
  • 3 v. šaukštų  grietinės
  • 2 v. šaukštų cukraus

braskiniai_jogurtiniai_ledai

Kaip minėjau imiau braškinį musą, kuris jau buvo sušaldytas žiemai. Jį šiek tiek atšildžiau, kad galima buvo su šaukštu išmaišyti, į jį sudėjau natūralaus jogurto indelį, grietinę bei cukraus (cukraus dėkite pagal skonį – man trūko cukraus, nes musą dariau nelabai saldų) viską gerai išmaišiau, dalį supilščiau į ledams skirtus indelius (3 indelius užpildžiau), o likusią masę supyliau į pailgą plastikinį indą (geriausiai imti pailga, tada greičiau pradės stingti). Įdėjau į kamerą ir palikau apie 2 val. stingti. Po 2 val. masę, kuri buvo indelyje permašiau, kad būtų vientisa masė, tą patį pakartojau dar po geros valandos. Po 3-4 val. jau turėjome skanius jogurtinius ledus!

Beliko pasiimti šaukštą skirtą ledams, įdėti kelis rutuliukus į indelį ir skanauti, o ledų formeles pakišti po šiltu vandeniu minutei, gražiai išimti iš formelių ir duoti mažajam degustatoriui mėgautis naminiais ledais ;)

braskiniai_jogurtiniai_ledai

P.S. Specialiai dariau eksperimentą – vienus ledus permaišiau kelis kartus, o formelėse palikau stingti nepermaišant – rezultatas – daug skaniau valgėsi kreminės konsistencijos permaišyti ledai (man, nes mažasis smaližius kirto ir ausys linko :) ), formelėse sustingusius ledus laižant karts nuo karto jautėsi ledo gabalėliai. Sekantį kartą permaišysiu ir formelėse supiltą masę.

O štai ir mažasis degustatorius

braskiniai_jogurtiniai_ledai

braskiniai_jogurtiniai_ledai

Labai patiko formelių rankenėlės, nes tirpstant ledams nebėgo ant rankyčių, o nutekėjo į gaubtuvėlį!

Skanaus!