Pabandžiau pirmą kartą virti džemą, niekad to nesu dariusi, nes visada mama arba anyta užpildydavo sandeliuką žiemai :) Kadangi mamos ir anytos nėra šalia reikia suktis pačiai. Kaip pirmam kartui išbandžiau Dr. Oetker 3:1 cukrų (1 kg. uogų reikia 350 gr. maišelio cukraus) . Štai tokį:

cukrus

Dariau iš pusės porcijos. T.y. 0,5 kilogramo uogų (sulčių)

dzemasReikia:

  • 400 gr. vyšnių (be kauliukų)
  • 1 apelsino sulčių bei tarkuotos žievelės
  • 175 gr. Dr. Oetker 3:1 cukraus

Pirmiausiai pasiruošiam stiklainėlius. Aš asmeniškai mėgstu daryti į nedidelius stiklainėlius, atsidarai suvalgai ir nestovi šaldytuvę pradaryti. Stiklainėlius gerai išplauname ir perplauname karštu virintu vandeniu. Paliekame, kad išdžiūtų – džemui turi būti paruošti švarūs sausi stiklainėliai.

dzemas

Kol stiklainėliai džiūsta pasiruošiam vyšnias. Nuplauname ir sąvaržėlės ar žiogelio pagalba (jei turite spec. įrengima vyšnių kauliukams atskirti – bus dar greičiau) išimame kauliukus. Atsveriame 400 gr. vyšnių, sudedame į puodą, kuriame virsime džemą. Apelsiną nuplauname, nutarkuojame žievelę ir išspaudžiame sultis. Sulčių su žievelėmis turi būti 100 gr. (arba galima pilti daugiau sulčių su žievelėmis ir mažinti vyšnių kiekį – čia jau skonio reikalas), viską supilti į puodą, užpilti cukrumi, gerai išmaišyti ir užvirinti maišant mediniu šaukštu. Nuo užvirimo pavirti 3 min. ir išjungti. Kelias minutes pamaišyti, kol cukrus pradės stingti ir supilstyti į paruoštus stiklainėlius, gerai užsukti ir apvertus dangteliu žemyn palaikyti kol atvės.

dzemas