filo krepseliai su krabu lazdelem

Dar vienas skanus apperizer receptas.  Šį kartą turėjau šaldytuve krabų lazdelų bei philadelphia sūrelio, bet labai skanu su feta sūrio ir špinatų įdaru, arba lašišos įdaru. Įdarą galite rinktis pagal skonį ir kišenę ;)

Reikia:

  • 100 g. filo tešlos
  • 120 g. krabų lazdelių
  • 1/2 a. šaukštelio šviežiai maltų juodųjų pipirų
  • 1/2 indelio philadelphia sūrelio
  • 130 g. tirpinto sviesto
  • žiupsnelio juodojo sezamo arba juodrūdės

filo teslos krepseliai

Krabų lazdeles supjaustykite kubeliais, sumaišykite su philadelphia sūreliu, įberkite pipirų pagal skonį, viską lengvai išmaišykite.

Filo tešlos lakštus supjaustyti apie 12 cm. kvadratais. Užklokite drėgna servetėle ar rankšluostėliu, kad neišdžiūtų. Ištirpinkite sviestą. Paimkite vieną lapelį filo tešlos, teptuku pamirkytu svieste sutepkite paviršių, kitą lapelį dėkite ant viršaus pasukdami apie centimetrą, vėl sutepkite sviestu, dėkite kitą lapelį pasukdami keletą centrimetrų, taip susluoksniuokite 4-6 lapelius.

Į viduriuką dėkite po 1 – 1,5 a. šaukštelio krabų įdaro ir suspauskite tešlos kraštelius, taip gausite maišelį. Aptepkite sviestu, kad geriau laikytūsi, galima apibarstyti sezamo seklomis arba juodrūde. Dėkite į kepimo skardą išklotą kepimo popieriumi.

filo teslos maiseliai

Tą patį pakartokite su likusiais filo tešlos kvadratėliais.

Suformuotus maišelius pridenkite kepimo popieriumi ir dėkite į įkaitintą iki 170°C orkaitę keliolikai minučių. Kol maišeliais pagels.

filo teslos maiseliai su krabu lazdelem

P.S. uždengti reikia, nes maišelių krašteliai gali sudegti, o vidus liks neiškepęs.

Rekomenduoju valgyti tiek šiltus (būna be galo trapi tešla), tiek atvėsusius.

Skanaus!