Paskutinėm dienom nepastebiu kaip lekia dienos, lyg sekundės! Laukia didelės permainos…. nauji namai, nauja virtuvė…reiks perprasti naują orkaitę, naują kaitlentę, ech, bus eksperimentų virtuvei! O kol kas ištaikiusi kelias laisvas valandas kepu pyragus kvepiančius rudeniu.

Turbūt daugelis jau girdėjot apie šį greitą obuolių pyragą einantį iš lūpų į lūpas, jei dar ne -  rašau receptą, verta išbandyti ;)

sluoksniuotas obuoliu pyragas

Reikia:

24 cm. tortinei

stiklinė 200 ml.

  • 1 stiklinės miltų
  • 1 stiklinės manų kruopų
  • 1 stiklinės cukraus
  • 2 v. šaukštų cinamono
  • 1,5 a. šaukštelio kepimo miltelių
  • 1,5 kg. obuolių (skaniausi būtų saldžiarūgščiai)
  • 120 g. šalto sviesto

Miltus, manų kruopas, kepimo miltelius, cukrų bei cinamoną sumaišykite ir padalinkite į tris dalis.

Obuolius nulupkite, sutarkuokite ir padalinkite pusiau.

Tortinę išklokite kepimo popieriumi, o šonus ištepkite sviestu. Į formos dugną supilkite vieną dalį sausų produktų, ant jos užklokite obuolius (irgi vieną dalį), po to sudėkite antrą dalį sausų produktų, ant viršaus antrą dalį obuolių vėl užklokite likusia dalimi sausų produktų.

Ant viršaus užtarkuokite sviesto, tolygiai paskirstykite, dėkite į įkaitintą iki 180°C orkaitę ir kepkite apie 60 minučių.

Bekepant sviestas tirps ir suriš sausus produktus su išsiskyrusiom obuolių sultim.

Obuolių pyragas puikiai pjaustosi dar šiltas su duonai skirtu peiliu… rekomenduoju šiltą obuolių pyragą su traškia plutele patiekti su vaniliniais ledais!

sluoksniuotas obuoliu pyragas

P.S. Cinamoną galite įmaišyti į sausus produktus arba sumaišyti su tarkuotais obuoliais.

Rekomenduoju orkaitės apačioje padėti didesnę skardelę, nes kartais išsiskyrusios sultys gali pratekėti per tortinės sieneles.