dregnas keksas su migdolais

Labai skanus keksas, labai rekomenduoju išbandyti! Tie migdolai visas kekso vinis, labai skanūs, kitą kartą (o jis bus ne vienas) dėsiu daug daugiau jų :)

Už receptą esu širdingai dėkinga Linstai, ačiū milijoną kartų. Nusinešiau pas draugus, tai visi labai išgyrė.

Per savo žioplumą sunaudojau mažiau sviesto, nes pasirodo mano sviesto pokelis buvo ne 200 g. o 170g. bet manau, kad daugiau sviesto ir nereikia, nes keksas buvo idealiai drėgnas, nors kepant baiminausi, kad bus labai riebus :)

Originaliam recepte buvo sunaudota 150 g. sviesto į tešlą ir 50 g. į užpilą. Beja, į tešlą buvo pilama 5 v. šaukštai vandens, o aš juos pakeičiau naminės vanilės ekstraktu. Reiks kitą kartą pabandyti su migdolų ekstraktu ir vietoj vandens pilsiu pieno.

dregnas keksas su migdolais

Reikia:

22 cm. ilgio keksinei

Užpilui

  • 40 g. kambario temp. sviesto
  • 25 g. cukraus
  • 1 v. šaukšto pieno
  • 40 g. migdolų plokštelių

dregnas keksas su migdolais

Sviestą išsukite/išplakite su cukrumi iki purumo, supilkite vanilės ekstraktą ir sumuškite po vieną kiaušinį, pastoviai plakant iki purios masės. Galiausiai suberkite persijotus miltus bei kepimo miltelius.

Kekso formą ištepkite sviestu, sudėkite kekso masę bei dėkite į įkaitintą iki 180°C orkaitę. Kepkite apie 40 min. Likus 10 minučių prieš kepimo pabaigą užpilkite keksą užpilu, kurį pagaminsite ištirpinę puodelyje sviestą su cukrumi, pienu bei migdolų plokštelėmis.

Originaliam recepte Linsta keksą užpila likus 5 min. iki pabaigos ir padidina karštį iki 200°C, bet man pasirodė, kad keksui neužteks 5 minučių sugerti užpilo, pabijojau, kad paviršius nesudegtų.

Pravėsusį keksą ištraukite iš formelės bei atvėsinkite ant grotelių. Tik nenuvalgykite visų migdolų plokštelių belaukdami kol keksas atvės, aš vos galėjau susilaikyti 8)

tresnes

Skanaus!