Pagaliau prisiruošiau, susikaupiau šiam desertui. Jeigu Jūs vis dar dvejojate – nedelskite, kepkite, bandykite ir mėgaukitės! Cannelės vilioja savo traškiu, karamelizuotu paviršiumi ir drėgnu, korėtu vidumi.

Labai daug šaltinių skaičiau, dar daugiau perskaičiau komentarų, dėl tešlos konsistencijos, brandinimo, temperatūros kepimo, dėl pastarosios tai patarčiau pasitelkti savo nuojauta ir orkaite, nes kiekvienos orkaitė yra skirtingo stiprumo, o šis desertas reikalauja stebėti kepimo procesą – ar nepergreitai ruduoja paviršius, ar neperilgas kepimo laikas ir pan.

Cannele Bordelais

Reikia:

iš porcijos gaunasi apie 18 vidutinių cannelių

  • 0,5 litro pieno (3,2 riebumo)
  • 2 vidutinių kiaušinių
  • 2 trynių
  • 50 g sviesto + apie 20 g formų aptepimui
  • 100 g kvietinių miltų
  • 250 g rudo cukraus + apie 2 šaukštų pabarstymui
  • 1-2 valg. šaukštų amaretto arba romo
  • 1 vanilės ankšties

Cannele Bordelais

Cannelių tešlą geriausiai laikyti šaldytuve nuo 12 iki 24 valandų, leiskite tešla išbrinkti ir subręsti.

Į dubenį (geriausiai su snapeliu, tada bus lengviau pilstyti į formeles) sudėkite kiaušinius, trynius ir sukrų, viską išsukite, kol cukrus ims tirpti, tada suberkite miltus ir vėl viską išsukite iki vienalytės masės.

Puodelyje pakaitinkite pieną, įdėkite išilgai perpjautą vanilės ankštį. Pieną kaitinkite iki užvirimo, baigiant kaitinti sudėkite sviestą, maiškiyte iki ištirpimo. Vanilės ankštį ištraukite, išskrobkite minkštimą ir sudėkite atgal į pieną. Į pieną įpilkite amaretto arba romo.

Pastoviai maišydami palaipsniui supilkite pieną į kiaušinų – miltų masę. Pilkite pamažu ir pastoviai maišykite. Paruoštą tešlą, kuri bus skysta, palikite atvėsti, uždenkite ir padėkite į šaldytuvą.

Kitą dieną ištraukite indą iš šaldytuvo, geriausiai šluotele išmaišykite masę, nes paviršiuje susidarys riebalų sluoksnis.

Orkaitę įkaitinkite iki 250-260 °C teperatūros. Naudojau silikonines formeles, kurių nebūtina tepti riebalais, bet aš tepiau tirpintu sviestu. Į kiekvienos formelės vidų berkite po 1/2 arb. šaukštelio rudo cukraus, supilstykite tešlą, palikdami apie 5 mm kraštelį, nes kepant tešla pakils. Geriausiai formą dėti ant grotelių, bet kadangi formos apačia nėra lygi, bijojau, kad forma nepakryptų, todėl formą dėjau ant kepimo skardos.

Kepkite tokioje aukštoje temperatūroje apie 8-15 minučių. (mano orkaitėj kepė 10 minučių), tada sumažinkite karštį iki 165 – 170°C ir kepkite dar 50-60 minučių. Iškeptus pyragaičius ištraukite, palikite keliom minutėm pravėsti ir apvertus formelę nesunkiai ištrauksite pyragaičius.

cannele bordelais

Skanūs tiek šilti, tiek atvėsę, tiek kitą dieną.

Skanaus!