tarta tatin su abrikosais

Reikia:

  • 200 g. sluoksniuotos bemielės tešlos
  • 500 g. abrikosų
  • 70 g. sviesto
  • 150 g. cukraus
  • 2 v. šaukštų brendžio arba apelsinų sulčių

tarta tatin su abrikosais

Abrikosus nuplaukite, nusausinkie ir perpjaukite pusiau. Išimkite kauliukus. Jei turite keptuvę su metalinę rankena nebus jokių nesklandumų, bet kadangi pas mane jos visos su plastikinėm rankenom teko suktis iš padėties.

Į keptuvę supilkite brendį arba sultis, cukrų bei įdėkite sviestą. Kaitinkite kol iš cukrus ištirps, pradės karamelizuotis ir išgausite šviesiai (!) gelsvos spalvos karamelę. Kaitinkite atsargiai, nes greitai galite cukrų prideginti, o tada ir tarta nesigaus…

Į karamelę sudėkite vieną prie kitos abrikosų puseles ir ant silpnos ugnies kaitinkite kol karamelė taps tamsiai geltona. Po 5-7 min. kaitinimo apverskite abrikosus (geriausiai, kad žievelė būtų keptuvės dugne) ir toliau kaitinkite. Viskas trunka apie 12 min.

Keptuvę nukelkite nuo ugnies, palikite, kad pravėstų. Apie 15-20 min.

Kaip minėjau aš neturėjau keptuvės su metaline rankena, todėl abrikosus turėjau perkelti į kitą formą. Paėmiau apvalią formą 18 cm. skersmens, į kurią atsargiai sudėjau vieną prie kito abrikoso puseles ir supyliau likusią karamelę.

Iš sluoksniuotos tešlos išpjaukite keliais centimetrais didesnį apskritimą nei kepimo forma. Apskritimą uždėti ant paruoštų abrikosų. Kraštelius užlenkti į vidų, paviršių šiek tiek paspausti, o vidurėlyje padaryti skylutę, kad kepant būtų kur pasprukti garams, o tartos paviršius būtų lygus.

Paruoštą tartą dėti į įkaitintą iki 170-180°C orkaitę kol paviršius gražiai paruduos. Laikas priklauso nuo sluoksniuotos tešlos. Pvz. Mantingos sluoksniuota tešla yra storesnė ir kepa ilgiau… užtruks apie 15 – 20 min.

Iškeptą tartą palikite 5 minutėms, kad pravėstų, o vėliau uždėję lekštę ant formos apverskite, kad abrikosai būtų viršuje.

Patiekite su ledais arba graikišku jogurtu.

Skanaus ;)

tarta tatin su abrikosais

P.S.

  • vietoj sluoksniuotos tešlos galite naudoti trapią tešlą.
  • abrikosus galima pakeisti obuoliais, kriaušėmis ar persikais.