avytes

Jau seniai buvau nusižiūrėjusi šias avytes pas savo draugute Daivute bloge, ji jas kepė Kalėdoms, o aš jas iškepiau artėjančioms Velykoms. Puikiai tiks ir vienai ir kitai šventei. Mes švečių laukiam dar prieš šventes, todėl avytes iškepiau jau šiandien. Labai skanios, saldžios, trapios ir labai mielos avytės. Rekomenduoju, nes nustebinsite ne tik mažuosius, bet ir suaugusieji džiaugsis, kaip vaikai ;)

avytes3

6 avytėms reikia:

  • 100 g minkšto (kamb.temp) sviesto
  • 100 g cukraus
  • 1 L kiaušinio
  • 200 g miltų
  • daugiau nei 1/2 arb. šaukštelio kepimo miltelių
  • 1 valg. šaukšto karčiosios kakavos
  • papildomai 3 arb. šaukštelių miltų
  • 1 arb. šaukštelio vanilinio cukraus

avytes2

Sviestą išsukite (galite plakti mikseriu, bet aš sukau su mediniu šaukštu) su cukraus pudra iki purios masės, po to įmuškite kiaušinį, suberkite vanilinį cukrų ir išsukite/išplakite iki vienalytės masės. Suberkite persijotus miltus sumaišytus su kepimo milteliais. Iš sumaišytos masės išimkite 1/4 dalį į ją suberkite karčiają kakavą, o į likusią masę suberkite papildomus miltus. Stenkitės viską maišyti su šaukštu, aišku galite minkyti rankomis, tačiau lips prie rankų, reiks pridėti daugiau miltų, o nuo to sausainiai kietės. Aš viską išmaišiau su šaukštu ir pačioje pabaigoje tik kelioms minutės tešlą paėmiau į rankas, kad suformuoti rutuliuką. Sufotmuotus tešlos gabalėlius suvyniokite į plėvelę ir dėkite min.30 minučių į šaldytuvą. Sviestas sustings ir bus lengva formuoti sausainius.

Atvėsusius tešlos rutuliukus padalinkite į 6 vienodas dalis. Iš baltos masės kiekvieno rutulio suformuokite 16 mažesnių rutuliukų. 6×16=96 maži balti rutuliukai. Patarčiau gaminti po vieną avytę, o likusius rutulius laikyti šaldytuve. Taigi iš pradžių iš šaldytuvo ištraukiat viena baltą rutulį, dalinat į 16 dalių, formuojat 16 rutuliukų, iš rudos masės suformuokite kanopas, uodegytę, ausį ir galvą. Kaip turite visas dalis, kepimo formą išklokite sviestiniu popieriumi ir skardoje formuokite avytę, nes kitu atvėju bus sunku pernešti ją ant kepimo skardos. Jeigu suformavote vieną avytę, tada imkitės kitos ir taip suformuokite 6 avytes.

Orkaitę įkaitinkite iki 170°C , kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 12-15 minučių. Laikas priklauso nuo orkaitės.

P.S. Kelias avytes pabarsčiau perliniu cukrumi ;)

Gražių, šiltų artėjančių švenčių! Auštantis Velykų rytas teatneša didelį krepšį džiaugsmo, laimės ir spalvotų pavasario dienų! :*