Kadangi nuo tiramisu liko baltymų, nusprendžiau iškepti Pavlovą. Deja, ji jau seniai suvalgyta, o aš tik dabar prisiruošiau įdėti jos receptą… Pas mus braškių sezonas eina į pabaigą, siaubas kaip greitai bėga laikas… rabarbarų jau baigėsi, braškių tuoj baigsis, nespėsim apsidairyti ir iš vasaros liks tik prisiminimai…

Taigi dar vienas paprastas, bet ne paprastas desertas. Pagaminti jį tikrai nėra sunku, o papuošti galima su įvairiom sezoninėm uogom ar vaisiais. Pavlova desertas lengvas kaip pati Rusijos balerina Anna Pavlova, jei dar nebandėt – būtinai rekomenduoju išbandyti ;)

Ant morengo galima uždėti plaktą grietinėlę arba mascarponės – grietinėlės kremą.

pavlova

Reikia:

6-7 asmenims

  • 6 baltymų
  • 300 g. smulkaus cukraus
  • 1 a. šaukštelio kukurūzų arba bulvių krakmolo
  • 1 a. šaukštelio balto vyno acto
  • žiupsnelio druskos
  • 400-500 ml. grietinėlės
  • sezoninių vaisių ar uogų

pavlova

Baltymus išplakite su žiupsneliu druskos, kai baltymai bus stangūs palaipsniui suberkite cukrų. Plakite taip ilgai, kol tarp pirštų nesijaus cukraus kristalų.

Baigiant plakti suberkite krakmolą bei actą.

Skardą išklokite kepimo popierium, atsargiai išklokite baltymus ant popieriaus, maždaug į 20 -22 cm. skersmens apskritimą, lengvai išlyginkite paviršių, kad nebūtų “kuprelės”.

Dėkite į įkaitintą iki 170 °C orkaitę 5-8 minutėms, po to sumažinkite temperatūrą iki 130°C apie 40-50 min. po to praverkite orkaitės dureles ir džiovinkite morengą dar apie 10-20 min. Morengo paviršius turi būti sausas, o vidus lipnus.

Palikite atvėsti orkaitėje, po to atsargiai nukelkite nuo skardos ir nuimkite popierių.

Morengą galite iškepti anksčiau (pvz. dieną prieš), bet su kremu patiekite tą pačią dieną, nelaikykite ilgai, kad morengas nesuminkštėtų, tada praras visą savo žavesį ir skonį.

Grietinėlę išplakite iki standumo. Jei gaminsite su mascarpone atsargiai sumaišykite dvi mases. Galima įpilti vanilės ekstrakto arba vanilinės pastos.

Kremą užklokite ant morengo paviršiaus, palikdami 1-1,5 cm. kraštelius, o ant viršaus užberkite mėgstamų uogų (braškių, mėlynių, gervuogių, aviečių) ar vaisių.

Man labai skanu Pavlovos gabalėlį užpilti tirštu chili balzamiko padažu.

pavlova

Skanaus!