Trečias kartas nemelavo! Man jie pavyko! Džiaugiausi, kaip mažas vaikas žiūrėdama pro orkaitės stiklą, kaip pučiasi sijonėliai!  Po to džiaugiausi sulipdytais sausainėliais, tikraiusiai matosi iš nuotraukų gausos ;) Kuri nuotrauka Jums gražiausia?

macarons

Pirmi du kartai matyt buvo nelaimingi dėl nedaplaktų baltymų ir permaišytos tešlos… Šį kartą atrodė perkieta tešla, bet surizikavau ir viskas pavyko puikiai! Beja, pirktus migdolų miltus dar permaliau su kavamale iki miltų konsistencijos.

Aš gaminau šiek tiek didesnius sausainėlius, nes man gavosi iš porcijos 32 (16 dvigubų macarons’ų), o ne 40-48 blyneliai.

Kiaušinių baltymai buvo pabrandinti šaldytuve, tupėjo ten apie savaitę. Prieš kepimą ištraukiau iš šaldytuvo ir palaikiau apie 2 valandas kambario temperatūroj.

macarons

Reikia:

  • 100 g. kiaušinio baltymų kamb. temperatūros
  • 50 g. smulkaus cukraus
  • 110 g. maltų migdolų
  • 200 g. cukraus pudros

macarons

Maltus migdolus sumaišykite su cukraus pudra ir persijokite per sietelį.

Labai švariame dubenyje išplakite kiaušinio baltymus kol suputos, po to plakant po truputį supilkite cukrų ir plakite kol nesijaus cukraus granulių, masė bus puri, standi ir blizganti (apie 6-8 minutes).

Į išplaktus baltymus supilkite migdolų – cukraus pudros masę ir lengvai išmaišykite silikonine mentele. Maišykite iš apačios į viršų, atsargiai, bet kruopščiai, kad baltymai susijungtų su sausu mišiniu.Nemaišykite gan ilgai, nes tada masė išskystės. Tirštumas turi būti toks, kad įdėjus šaukštelį tešlos į lėkštė ji lėtai slystų į šalis.

Paruoštą masę sukrėskite į konditerinį maišelį. Dvi kepimo skardas išklokite kepimo popieriumi. Išspauskite 3-4 cm. skersmens rutuliukus. Jeigu ant blynelių liko kauburėliai, sušlapinkite pirštą ir lengvai paplokite.

Paruoštus sausainius palikite pailsėti, apdžiūti 30 minučių kambario temperatūroje.

Kepkite po vieną skardą įkaitintoje orkaitėje iki 150 °C temperatūroje 15 minučių. Aš kepiau 13 minučių.

Kad lengviau sausainiai atšoktų nuo popieriaus (nors man nereikėjo, nusiimė labai lengvai) į išimtą skardą iš orkaitės pakėlus kepimo popierių įpilkite keletą šaukštų šalto vandens. Palikite kelioms minutėms ir nuimkite sausainius. Dėkite ant grotelių, kad visiškai atvėstų.

macarons

Macarons sulipdyti paruošiau šokoladinį ganašą.

Reikia:

150 ml. grietinėlės (30 proc. arba 36 proc.)

150 g. juodojo šokolado

Grietinėlę užvirkite, sudėkite smulkintą šokoladą, gerai išmaišykite kol šokoladas ištirps. Atvėsinkite ir dėkite į šaldytuvą pernakt. Po to išplakite mikseriu.

Paruoštu kremu sulipdykite macarons.

Skanaus!

macarons

macarons

macarons

macarons

Už receptą esu dėkinga Jolantai iš visko po truputį.