vaiduokliai

Vaiduokliukų gvardija jau laukia Halloween’o :) Iš facebook’o “laikų” sprendžiu, kad Jums jie irgi labai patiko :) Man jie tokie fainuoliai, kiekvienas su savo charakteriuku :)   Norėdama taip būčiau neiškepus, todėl rašau savo klaidas, gal surizikuosit ir tikiuosi Jums irgi tokie linksmuoliai gausis.

Kiaušiniai buvo labai šviežūs, todėl baltymai sunkiai plakėsi, beja, kita bėda, kuri galėjo įtakoti tai, kad mikseris mano skaičiuoja paskutines dienas, todėl labai sunkiai plakėsi… subėrus cukrų, jis neišsiplakė iki galo, patrynus tarp pirštų baltymus jautėsi nedidelį cukraus kristalai. Kadangi masė neišsiplakė standžiai nusprendžiau įberti gerą šaukštą krakmolo.  Štai ir visa paslaptis ;) O dabar receptas:

vaiduokliai - kasparas

Reikia:

  • 4 kiaušinio baltymų
  • 220 g. smulkaus cukraus
  • 1 v. šaukšto krakmolo
  • šlakelio balto vyno acto
  • žiupsnelio druskos

Kambario temperatūros baltymus plakite su druska ant viturinio greičio kelias minutes, po to nenustojant plakti lėtai suberkite po šaukštą cukrų, paplakite, po to įpilkite actą (galima pakeisti citrinos sultimis), plakite kol patrynus baltymus tarp pirštų nesijaus cukraus kristalų. Galiausiai įberkite krakmolą ir gerai išmaišykite.

Kepimo formą išklokite kepimo popieriumi, kad popierius neslydinėtų po formą, skardos kampelius patepkite plaktais baltymais ir prispauskite kepimo popierium.

Masę sukrėskite į konditerinį maišelį su lygiu antgaliu, kadangi tokio neturėjau, naudojau tvirtą maišelį, nukirpau galiuką ir taip formavau vaiduokliukus, palikdami didesnius tarpelius tarp jų, nes džiūnant šiek tiek pasipūs.

Vaiduokliukus džiovinkite orkaitėjė įkaitintoje iki 100°C orkaitėje apie 1 valandą (priklauso nuo vaiduoklių dydžio ir orkaitės). Praėjus tam tikram laikui, išjunkite orkaitę, praverkite dureles ir palikite kol visiškai atvės.

vaiduokliai

Orinukus laikykite sausoje vietoje.