Sūnaus 9 gimtadienio proga kepiau puikų tortuką, kuriuo receptu skubu dalintis ir su Jumis!

Biskvitas purutis, lengvas, kaip debesėlis, kremas saldokas, bet rūgštumo priduoda avietės ir aviečių želė sluoksnis, gavosi puikus!

tortas harry potter

Reikia:

22 cm. tortinei

Biskvitui:

  • 5 kiaušinių
  • 3/4 stiklinės cukraus
  • 3/4 stiklinės kvietinių miltų
  • 1/4 stiklinės bulvių krakmolo

Kremui:

  • 250 g maskarponės
  • 200 g balto šokolado
  • 400 ml grietinėlės 30 proc. riebumo

dar prireiks:

  • 150-180 ml juodos arbotos su citrina
  • 500 g aviečių
  • 1 arb. šaukštelio želatinos

tortas harry potter

Kol nepradėjote ruošti kremo, pirmiausia pasiruoškite aviečių želė, kuri kol ruošite kremą ims stingti. Tortui naudojau 250 g šviežių aviečių ir 250 g šaldytų aviečių. Šaldytas avietes atšildžiau, sutryniau šakute kartu su išsiskyrusiom sultim, želatiną užpyliau vandeniu, palikau, kad išbrinktų, po to pakaitinau iki užvirimo ir supyliau į trintas avietes, išmaišiau ir palikau stingti.

Biskvitui visi produktai turėtų būti kambario temperatūros. Baltymus atskirkite nuo trynių, išplakite iki standžių putų palaipsniui supilant cukrų, prieš baigiant plakti supilkite po vieną trynį ir pastoviai plakite kol masė taps vienalyte. Išjunkite mikserį, dalimis suberkite miltus sumaišytus su krakmolu (būtinai persijokite), viską lengvai išmaišykite, supilkite į tortinę (dugną išklokite kepimo popieriumi) ir kepkite įkaitintoje iki 170 °C orkaitėje apie 30 minučių arba iki sauso pagaliuko. Iškeptą biskvitą išimkite iš orkaitės ir meskite iš maždaug 50-60 cm aukščio ant žemės, po to biskvitą dėkite atgal į išgungtą orkaitę ir palikite kol visiškai atvės. Išimkite iš formos ir padalinkite biskvitą į 3 – 4 dalis.

Kremui paruošti pirmiausia ištirpinkite garų vonelei baltą šokoladą, sumaišykite su maskarpone (aš išplakiau mikseriu iki purios masės). Kitam dubenyje išplakite grietinėlę iki standumo,  maskarponės – balto šokolado masę įmaišykite grietinėlę.

Viskas paruošta belieka sutepti tortą. Kiekvieną biskvito sluoksnį suvilgykite arbatos su citrina mišiniu, užtepkite kremu, pabarstykite aviečių ir uždenkite kitu biskvito sluoksniu, ta pati padarykite su likusiais biskvitais. Antrą sluoksnį ant kremo uždėjau stingstančią aviečių želė.

Likusiu kremu aptepkite torto šonus ir viršų, Puoškite pagal savo fantaziją, pas mane buvo užsakymas Harry Potteris, visos dekoracijos iš cukrinės masės + maistiniai dažai.

tortas harry potter

Torto pjūvį turbūt jau matėte Facebooke, o jei ne, prašau užsukite ;)

Skanaus!