jie svajojo tapti macarons

Jie tokie žavūs, atrodo taip paprastai pagaminami, o man jau antrą kartą nesigavo :(   Viskas atrodo puikiai kol nenukeliauja į orkaitę, o po to jau nebenori kepti taip kaip reikia, nenori sijonėlis pūstis ir korėjasi :) … nežinau kodėl?! Baltymus padžiovinu, proporcijų laikausi, orkaitę įkaitinu tiek, kiek reikia…

Pirmuosius kepiau nepadžiovinus skardoje, o antrieji vieną valandą džiuvo kepimo skardoje ir tik tada keliavo į orkaitę ir vis tiek gavosi šnipštas…

Manau paslaptis slypi tešlos išmaišyme… išmaišau perdaug arba per mažai. Jei pasidalintumėt savo patirtimi būčiau labai dėkinga ;)

Prancūziški, migdoliniai macarons tokie žavūs, kad ir toliau nenuleisiu rankų ir bandysiu kol gausis :) tik turbūt vėl reiks pailsėti nuo jų kokį pusmetį 8)

Maniškiai nepanašūs į tikruosius macarons, bet labai skanūs.

Receptą keliu, nes gal norėsit išbandyti savo laimę ir Jūs :)

Rodau savo kavinius “macarons” perteptus nutella :P

jie svajojo tapti macarons


Reikia:

  • 100 g. kiaušinio baltymų (maždaug 3 baltymai)
  • 40 g. smulkaus cukraus
  • 200 g. cukraus pudros
  • 120 g. migdolų miltų
  • 1 v. šaukšto tirpios kavos
  • nutellos pertepimui

Baltymus supilkite į platesnį indelį ir palikite kambario temperatūroj 2 dienas (jei labai karšta užteks ir pusdienio), kad baltymai šiek tiek padžiūdų.

Jeigu neturite migdolų miltų – sumalkite migdolus ar plokšteles kartu su kava, cukraus pudra kavamalėje arba smulkintuve.

Baltymus išplakite iki beveik standžių putų, po to suberkite smulkų cukrų ir dar paplakite iki standžių putų.

O dabar prasideda svarbiausias etapas… į išplaktus baltymus suberiame migdolų – cukraus – kavos mišinį ir šaukštu viską išmaišome.

Maišant masė po truputį skystės ir reikia maišyti iki tam tikro momento, kad macarons šiek tiek pasileistų, bet išlaikytų formą. Jei gerai neišmaišysite – macarons pūsis, jei permaišysite – pasileis ir iškeps blynai.

Sakoma, kad tinkamiausia konsistencija yra tada kai įdėjus šaukštelį masės į lėkštelę ir ją lengvai stuktelėjus į stalą masė šiek tiek pasileidžia į šonus išlaikydama apvalią formą (ir nepasileidžia į plokščą blyną) tai reiškia, kad macarons gausis idealiai, bet jei išlaiko pradinę formą – tada reikia masę dar du kartus permaišyti. O jei pasileidžia – vadinasi viską reikia pradėti iš naujo :)

maniškiai gavosi lyg ir ok, bet nesuprantu kodėl iškilo nelygiai, pradėjo korėtis ir neatsirado sijonėlio, gal vieną kartą perdaug permaišiau?!

Masę galima dėti šaukšteliu, bet lengvesnis ir greitesnis variantas yra konditeriniu maišeliu su lygiu antgaliu. O jei tokio neturite tada paimkite standų (storą) maišelį, pridėkite masės į kampą ir nukirpkite kampelį.

Macarons masę išspauskite per švirkštą ant kepimo skardos išklotos kepimo popieriumi. Palikite po 23 cm. tarpelius. Iš pateiktų kiekių gaunasi dvi skardos.

Paruoštus macarons palikite kambario temperatūroje, kad apdžiūtų, po to orkaitę įkaitinkite iki 160°C tempe. ir dėkite kepti apie 15 min.

Iškepusius palikite atvėsti kambario temperatūroj ir tik tada nuimkite nuo kepimo popieriaus.

Iškeptus pertepkite nutella.

jie norejo tapti macarons

Skanaus!