Susigundžiau ir aš pabandyti daugumos išgirtą Brigadeiros. Tai tradicinos braziliškos virtuvės skanėstas, panašus į irisus :) Negalėjau atsispirti jų grožiui… Atrodo nuostabiai , o ir pagaminti labai paprasta, nereikia daug produktų, liux :)

Labai patiko juos fotkinti, todėl jau man atleiskit už tiek nuotraukų vienam recepte :)

Dabar gaminam, o po to papasakosiu savo įspūdžius

brigadeiro2

Reikia:

Masei:

 • kondensuoto pieno su cukrumi
 • nedidelio gabalėlio sviesto – 1 v. šauksto į masę ir truputėlį rankom ir šaukšteliui sutepti
 • kakavos

Nuotraukoje matyti dubenėlyje sutarkuoto baltojo šokolado, bet kai pradėjau gaminti nusprendžiau, kad ir taip jau saldu bus dėl to jo neįbėriau (o ir nebūtinas)

brigadeiro

Dekoracijai:

 • vynuogių (žalių arba mėlynų)
 • džiovintų spanguolių
 • migdolų arba anakardžio,  arba lazdyno riešutų
 • kokoso drožlių
 • šokoladinių pabarstukų
 • gvazdikėlių
 • cukraus (geriausiai būtų stambaus)

produktai

Pirmiausiai migdolus užpilame verdančiu vandeniu ir paliekame keliolikai minučių, po to gražiai susilups odelė.

Į puodą storesnėm sienelėm supilame kondesnuotą pieną ir šaukštą sviesto, užkaičiame ir ant lėtos ugnies verdame pastoviai maišant su mediniu šaukštu. Masė linkusi svilti, dėl to negalime atsitraukti nuo puodo. Masė verda apie 15 min. Verdame iki tol kol perbraukus per dugną masė lėtai uždengia dugną. Tada nuimame nuo ugnies, supilame į lėkštę ir leidžiame masei visiskai atvėsti. Originaliam recepte reikėjo kakava sudėti beverdant masę, bet kadangi norėjau padaryti ir baltos (bianco) ir šokoladinės (tradicinis brigadeiros) masės tai nukėlus puodą, dalį masės sudėjau į lėkštę, o į kitą dalį įberiau kokius 2-3 šaukštus kakavos (karčiosios, nes vienam recepte skaičiau, kad dėjo saldžios, bet aš vis bijodama to saldumo įberiau karčios), gerai išmaišiau ir supyliau į kitą lėkštę.

mase

Štai taip atrodo išvirta masė ir supilta į lėkštę.

Kai masė atvėsta rekomenduoju įkišti į šaldytuvą, kad gerai pašaltų, tada bus lengviau formuoti rutuliukus. Kai jau turime atvėsusią masę, šaukštelį ir rankas ištepame sviestu – plonu sluoksniu, nes jei ištepsite perstorai bus nepatogu formuoti. Su šaukšteliu atkabiname gabalėlį masės, delnuose išsukame rutuliuką, jį suplojame ir į vidų dedame įdarą – vynuogę, riešutą, raziną ar kaip nuotraukoje matyti džiovintą spanguolę, susukame kamuoliuką ir jau turime kelis kamuoliukus belieka tik juos papuošti.

rutuliukai

Puošiau voliodama į kokoso drožles, pabarstukus ir cukrų.

Kita nuotrauka su šokoladine mase į kurią įdėjau vynuogę.

rutuliukai

Apvoliotus skanėstus reikėtų dėti į popierinius krepšelius, nuotraukoj yra krepšeliai, bet jie buvo tokie dideli, kad juokingai atrodė juose, nusprendžiau nedėti jų visai, bet jei turite mažutėlius krepšelius sudėkite į juos, labai gražiai atrodo, dėja aš aplekiau visą miestą ir niekur negavau prikti tokių mažų (arba buvo po 1000 vnt. supakuoti, tai man tokiai kepejėliai užtektų jų visam gyvenimui :) )

brigadeiro

Paruoštus brigadeirus dedame į šaldytuvą ir laikome šaldytuve.

Štai čia parodžiau pjūvį su vynuoge  – pirmoj nuotraukoj išimtas iš šaldytuvo – pjovėsi gerai, o apatinei nuotraukoj tik pagaminus – pjaunant vėlėsi.

brigadeiro

Taip sumaliau viską į vieną krūvą tai gal dabar atskirai išvardinsiu k su kuo dariau:

 • dideli brigadeiro yra su vynuogėmis visi tik skiriasi masės ir apvoliojimas (kokoso drožlės arba pabarstukai)
 • bianco masė apvoliota cukruje ir įspmeigtas gvazdikėlis – originaliam recepte dedasi į masę dar kokoso drožlės ir vadinasi Beijinho
 • tradicinis brigadeiro receptas (šokoladinė masė) apvolioa pabarstukuose
 • bianco masė su viduje besislepiantom džiovintom spanguolėsm, pavadinimo nežinau, nes čia mano pačios eksperimentas
 • bianco masė su migdolu viduje apvoliotas kokoso drožlėse

Taip pat galimi abieju masių sujungimai, tiksliau sluoksniai, kai į vidų dedama braskė, dedama bianco masė ir ant viršaus apvelkama tradicine mase.

Na o dabar mano pastebėjimai… :)

Buvau tiek užsidegus daryti, padariau, visas procesas laabai patiko, bet rezultatu nusivyliau :( nebuvo taip skanu, ko laukiau ir tikėjausi… pati masė skani, bet man ji skani pagabinus ant šaukštelio čiulpti, įsidėjus visą kamuoliuką į burną nežinia ką su juo daryti – kramtyti persaldu, čiulpti nekaip atrodo, žodziu tai ne tas ko tikėjausi… vaikas paaugs gal ir padarysiu jam pasmaguriauti, bet pati turbūt neprisiruošiu.. o ir dėl kitos priežasties – pateikimo svečiams.. kai jie ką tik iš šaldytuvo išties skanesni, bet juk nepaduosiu svečiams po vieną ir vėl nenešių į šaldytuvą, nes kambario temp. pradeda kibti prie rankų… Dėl apvoliojimų – gražiausiai man atrodo su pabarstukais ir cukrumi, bet skaniausi su kokoso drožlėmis, tie pabarstukai taip dirbtinai traška tarp dantu :) Skaniausi bent man buvo su vynuoge ir spanguolėm, nes jos pridave šiek tiek rūgštelės tam saldumui.

Na va, prieš darant buvo tiek optimizmo ir energijos, o padarius išėjo tiek kritikos… turbut pirmasis mano gaminys, kuris susilaukė tiek kritikos, gal dėl to, kad perdaug iš jo tikėjausi…. o tikėjausi kažko nepaprasto ir dieviško (man jie taip patrodo nuotraukose), o suvalgai kelis ir jau taip salduuuuuu….. Draugės, kurios stengiasi pakoreguoti linijas atėjus šiltiems orams turbūt nepaims į burną nei vieno…

Linksmų artėjančių švenčių!

brigadeiro